INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:03 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Były premier Wielkiej Brytanii krytykuje Bidena! „Świat jest teraz niepewny, gdzie stoi Zachód”

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Nasila się krytyka przywódcy USA Joe Bidena z uwagi na jego decyzję dotyczącą wycofania wojsk amerykańskich z Afganistanu. Do grona osób uznających to za błąd, dołączył były brytyjski premier Tony Blair.

Blair na swojej stronie internetowej opublikował tekst w którym punktuje decyzje prezydenta USA:

- reklama -

Nie musieliśmy tego robić. Zdecydowaliśmy się na to. Zrobiliśmy to, będąc posłuszni kretyńskiemu sloganowi politycznemu o zakończeniu ‘nieustających wojen’, tak jakby nasze zaangażowanie w 2021 roku było w jakikolwiek sposób porównywalne z naszym zaangażowaniem 20 czy nawet 10 lat temu, i w okolicznościach, w których liczba oddziałów spadła do minimum, a żaden sojuszniczy żołnierz nie stracił życia w walce przez 18 miesięcy – pisze Tony Blair.

Był premier ocenił, że porzucenie Afganistanu i jego mieszkańców jest “tragiczne, niebezpieczne i niepotrzebne” oraz że nie jest to zarówno w ich interesie, jak i naszym.

Świat jest teraz niepewny, gdzie stoi Zachód, ponieważ jest tak oczywiste, że decyzja o wycofaniu się z Afganistanu w ten sposób była kierowana nie wielką strategią, ale polityką – czytamy.

- reklama -

Źródło: DoRzeczy.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx