INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:43 | sobota | 01.10.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Łukaszenka słono zapłaci za swoje działania. Wraz z nim cała Białoruś i obywatele

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

1 października

Ostatni Piastowic

30 września 1089 r. Polacy lubią się szczyć, że w historii nie mieli królobójców. Cóż nie jest to do końca prawda. Już pierwsi władcy mieli...

Koniecznie przeczytaj

Międzynarodowa agencja ratingowa Moody’s zmieniła perspektywę Białorusi ze stabilnej na negatywną. Szybko spadają rezerwy walutowe Mińska, a to wpływa na znaczne ograniczenie zdolności kredytowych.

Decyzja uwzględnia zwiększone ryzyka dla białoruskiej gospodarki, biorąc pod uwagę zaostrzenie sankcji gospodarczych i finansowych — poinformowała agencja. Ponadto analitycy zwracają uwagę, że ograniczone rezerwy Białorusi zmniejszają zdolność do przeciwdziałania dalszym wstrząsom ekonomicznym, co wpływa na wzrost niestabilność politycznej.

- reklama -

Ocena wynika z przekonania, że państwowe rezerwy stopnieją ciągu 12 miesięcy, a jedynym źródeł pozyskiwania środków finansowych będzie Rosja. Moody’s przypomina, że po nałożeniu sankcji Mińsk został odcięty od zachodnich rynków finansowych.

Dalsze zaostrzanie restrykcji zwiększy zależność Białorusi od Rosji, a więzi gospodarcze między obydwoma krajami mogą się jeszcze bardziej zacieśnić w związku z blokadą białoruskiego eksportu na rynki zachodnie. Dlatego Moody’s oczekuje dalszego pogłębienia integracji Białorusi z Federacją Rosyjską w celu uzyskania pomocy gospodarczej i finansowej. W przyszłości zdolności kredytowe Białorusi będą silnie uzależnione od sytuacji ekonomicznej samej Rosji.

Jedynymi czynnikami sprzyjającymi pozostają stosunkowo wysoki, nominalny PKB per capita oraz umiarkowany poziom długu publicznego. Natomiast oba czynniki skutecznie niweluje nieefektywność gospodarki zdominowanej przez sektor państwowy — poinformowała agencja.

- reklama -

Moody’s uwzględniła w prognozie kolejne kroki Unii Europejskiej. Bruksela przygotowuje piąty już pakiet sankcji przeciwko reżimowi Łukaszenki. Najważniejszą przyczyną kierunku strategicznego planowania UE jest prowokowanie przez Łukaszenkę kryzysu imigracyjnego na granicach zjednoczonej Europy.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

3 KOMENTARZE

3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
grom52
09.10.2021 18:03

Już dawno takie bandyckie kraje jak rosja i izrael powinny być izolowane od cywilizowanego świata.

znikl
09.10.2021 18:40

byla zelazna kurtyna i zakaz eksportu nowoczsnych technologii do krajow srodkowo- europejskich i Rosji a potem solidarnosc okragly stol i przejecie NRD, POLSKI CZECHOSOWACJI przez zachod teraz ostre sankcje dla Bialorusi zamieszki strajki opozycja znowu okragly stol i przejecie? ale w tym wypadku to juz takie proste nie bedzie o ile Rosja mogla sobie odpuscic kraje nie lezace bezposrednio przy jej granicy o tyle teraz gdyby tak sie stalo bedzie miec tuz przy granicy zachodnie obyczaje i plany No nie wiem czy tak spokojnie jak poprzednio na taki scenariusz bedzie sobie patrzyc z Kremla GDYBY JEDNAK TAK SIE STALO ROSJA MOZE POCZUC SIE ZAGROZONA BEZPOSREDNIO JAK WTEDY POSTAPI? ZASTANAWIAL SIE KTOS Z TYCH TAM CZY PO PROSTU WYOBRAZNI ZABRAKLO Drapieznik staje sie najbardziej niebezpieczny kiedy jest raniony i wie juz na pewno ze walczy o swoje zycie NIEDZWIEDZ ROSLINOZERCA NIE JEST JEST DRAPIEZNIKIEM WBREW OGOLNEMU PRZEKONANIU ZE ZYWI SIE MIODKIEM I JAGODAMI

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Ruski agent czy pożyteczny idiota? cz. II

Z Radkiem Sikorskim coś się dzieje. Jego własne pytanie o tabletki aż się narzuca. Zwłaszcza patrząc na jego najnowszy...

Przeczytaj jeszcze to!

3
0
Podziel się z nami swoją opiniąx