INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:29 | piątek | 19.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Niemcy dziękują Polsce na powstrzymywanie fali imigracyjnej do UE

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

19 sierpnia

Najsłynniejszy polski krzyż

19 sierpnia 1901 r. Ten krzyż to symbol. Tatr. Wiary górali. Poświęcenia. Polski. Nawet Niemcy i stalinowcy nie odważyli się podnieść na niego ręki.  Na pomysł...

Koniecznie przeczytaj

Horst Seehofer w liście do Mariusza Kamińskiego, podziękował Polsce za ochronę granicy Unii Europejskiej i zaproponował wspólne działania przeciwko nielegalnym imigrantom z Białorusi – informuje agencja DPA.

W liście, do którego treści dotarła DPA, federalny minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer podziękował rządowi w Warszawie i funkcjonariuszom polskiej straży granicznej za to, że „w obliczu trudnych politycznych warunków w stosunkach z Białorusią, troszczą się o ochronę wspólnej granicy zewnętrznej UE i zapobiegają nielegalnej migracji do państw Unii Europejskiej”.

- reklama -

„W obliczu wspólnych wyzwań uważam za rozsądne wznowienie wspólnych patroli wzdłuż granicy niemiecko-polskiej, które tak dobrze zdały egzamin we wcześniejszych operacjach” – napisał Seehofer.

Horst Seehofer zaproponował, żeby wspólne patrole działały głównie na terytorium Polski, oczywiście pod dowództwem funkcjonariuszy polskiej straży granicznej. Zaoferował poważne zwiększenie liczby niemieckich funkcjonariuszek i funkcjonariuszy w takich akcjach.

W liście szef niemieckiego MSW wspomniał również o możliwości udzielenia pomocy logistycznej w formie, na przykład zapewnienia kwater migrantom i uchodźcom.

- reklama -

Agencja DPA podkreśla, że rząd Niemiec obwinia białoruskiego dyktatora Aleksandra Łukaszenkę o celowe i zorganizowane przerzucanie migrantów i uchodźców z regionów kryzysowych na granicę zewnętrzną UE. Jak wynika z informacji federalnego MSW, od sierpnia na wschodzie Niemiec odnotowano około 4,5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-niemieckiej, głównie przez obywateli Syrii, Iraku, Afganistanu i Iranu.

W związku z tym Berlin coraz częściej odsyła nielegalnych przybyszów z powrotem do Polski. Według MSW, w sierpniu i wrześniu niemieckie urzędy złożyły odpowiednio 104 i 108 wniosków o readmisję. Strona polska odpowiedziała pozytywnie w 128 przypadkach. Dla porównania, w lipcu złożono tylko 37 wniosków o readmisję i wydano 37 zgód. Wcześniej liczba ta oscylowała wokół 65 wniosków miesięcznie.

DPA informuje, że w związku z narastającym kryzysem białoruskim Horst Seehofer zamierza w środę przedstawić rządowi plan powstrzymania nielegalnej migracji.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Zygmuś
20.10.2021 13:57

W moim kraju mamy takie powiedzenie: – kiedy Niemiec cię chwali, to wiedz, że coś się dzieje…

Monsignore
20.10.2021 21:16

Polska broni granicy Unii Europejskiej, Niemcy za to dziękują, ale dobrze byłoby, gdyby broniły Polskę przed Unią Europejską w Brukseli.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

 „Okrucieństwo losu” na o2.pl

Z cyklu: hit Internetu „Kobieta chciała mieć pamiątkę z wakacji. Los okazała się okrutny” głosi podpis pod zdjęciem blondynki w...

Przeczytaj jeszcze to!

2
0
Podziel się z nami swoją opiniąx