INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

02:25 | piątek | 03.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Lider PSL zmienia retorykę? Mówi, że polskie sprawy, należy rozstrzygać w Polsce

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Zdaniem lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, polskie sprawy i problemy należy rozwiązywać w Polsce. To dość zaskakująca deklaracja, zważywszy na fakt, że to jego europosłowie, często na arenie międzynarodowej, grali kwestią praworządności.

Zawsze gdy dochodzi do sporów politycznych, również tych wewnętrznych, uważamy, że trzeba zabiegać o środki dla Polski, trzeba stawiać na Polaków. Dlatego zagłosowaliśmy na Janusza Wojciechowskiego, choć nie jest naszym wymarzonym kandydatem na komisarza. I zawsze, niezależnie jak krytycznie oceniamy rząd, zabiegamy o środki dla Polski – podkreślił lider Ludowców na antenie TVP.

Kosiniaka-Kamysz żałuje, że debata podobna do tej z PE, nie odbyła się w Polsce:

Dlaczego premier Morawicki nie zgłosił wniosku o debatę tylko wygłosił oświadczenie, do którego de facto nie mogliśmy się odnieść jako kluby parlamentarne, a zaproponował debatę w Parlamencie Europejskim? Ja bym polskie sprawy rozstrzygał w polskim domu, zachęcałbym do większej aktywności ma forum polskiego parlamentu i nie przyjmowania ustaw, które budzą wątpliwości, są sprzeczne i z Konstytucją, i prawem międzynarodowym – podkreślił Kosiniak-Kamysz.

Jednocześnie lider PSL nie zgadza się na sankcje wobec Polski.

Nie można karać obywateli za zły rząd. To nie będzie kara dla rządu tylko dla Polaków. A Polacy: przedsiębiorcy, rolnicy, samorządowcy, wspólnoty lokalne, nie zasłużyli na taką karę – stwierdził.

Źródło: TVP

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Monsignore
20.10.2021 21:05

No i gitara. Lepiej później niż wcale. Brawa dla pana Władka 👏👏👏

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Koniec Opla z Gliwic. Polska ofiarą Stellantis?

Po 23 latach fabryka samochodów osobowych Opla w Gliwicach przeszła do historii. Produkcję modelu Astra przeniesiono do z powrotem...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x