INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

13:13 | poniedziałek | 20.03.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Amerykanie boją się upadku demokracji

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 marca

Śmierć prawie przed ołtarzem

Tragiczna pomyłka? Ofiara intrygi? Różnicy poglądów? Osiemdziesiąt lat temu w kościelnej kruchcie wileńskiego kościoła zginął Czesław Ancerewicz. Większość urodzonych po wojnie Polaków całkowicie pomija jeden...

Koniecznie przeczytaj

Rok po wydarzeniach na Kapitolu sześciu na dziesięciu Amerykanów uważa, że ​​demokracja jest zagrożona, a USA grozi upadek. Wyniki najnowszego sondażu publikuje portal newsmax.com.

76 proc. ankietowanych przez Uniwersytet Quinnipiac wskazuje, że wewnętrzna niestabilność polityczna jest dla Stanów Zjednoczonych większym niebezpieczeństwem od zagrożeń międzynarodowych. Większość ankietowanych (58 proc.) zgadza się z poglądem o​ groźbie upadku amerykańskiej demokracji. Taki sam procent uczestników ankiety spodziewa się dalszego zwiększenia podziałów politycznych.

- reklama -

Tymczasem, jak podkreśla newsmax.com. Joe Biden i demokraci przejęli władzę dzięki obietnicom politycznego kompromisu. Niestety demokratyczna administracja ma ogromne trudności z osiągnięciem konsensusu w wielu spornych kwestiach. Od celowości szczepień i obowiązku noszenia masek, przez gwałtownie rosnącą inflację i zerwane łańcuchy dostaw, po finansowanie opieki socjalnej, konflikty z Rosją i Chinami oraz kryzys imigracyjny na południowej granicy.

Dlatego 53 proc. ankietowanych jest przekonanych o wysokim prawdopodobieństwie ponownego marszu na Kapitol. Śledztwo w sprawie ubiegłorocznych wydarzeń popiera 80 proc. uczestników sondy. Przeciwnych działalności specjalnej komisji Izby Reprezentantów jest 60 proc. Amerykanów.

61 proc. Amerykanów jest zadania, że prezydent Donald Trump ponosi część odpowiedzialność za zamieszki, podczas gdy 36 proc. jest odmiennego zdania. Z kolei 44 proc. badanych uważa reakcję na wydarzenia za przesadzoną, twierdząc jednocześnie, że protest przeciwko sfałszowaniu wyników wyborczych powinien być kontynuowany.

- reklama -

Sondaż jest klęską dla Joe Bidena, ponieważ tylko 33 proc ankietowanych stwierdziło, że aprobuje pracę, którą wykonuje. 53 proc. Amerykanów negatywnie ocenia jego prezydenturę.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Podręczniki historii do napisania od nowa

Wygląda na to, że podręczniki historii trzeba będzie pisać od nowa. Tym razem w kwestii pochodzenia Leonardo da Vinci....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx