INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:47 | piątek | 02.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Amerykanie nie chcą pracować w Facebooku

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

2 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Skandale, afery i rosnąca nieufność do koncernu, zepchnęły Metę z 11 na 47 miejsce w amerykańskim rankingu najlepszych pracodawców Top Employer – informuje UPI.

Firma HR Glassdoor przedstawiła kolejny ranking pracodawców korporacyjnych w USA. W 2021 r. pierwsze miejsce zajęła firma technologiczna Nvidia, natomiast dotychczasowy lider, spółka konsultingowa Bain, spadła na trzecie miejsce. Największy spadek z 11 na 47 pozycję odnotowała platforma społecznościowa Facebook/Meta.

- reklama -

Glassdoor klasyfikuje najlepszych pracodawców korporacyjnych na podstawie opinii byłych i obecnych pracowników, monitoringu warunków pracy oraz poziomu wynagrodzeń.

Uzasadniając pierwsze miejsce producenta procesorów i oprogramowania – firmy Nvidia, autorzy rankingu wskazali na ciekawe i odpowiedzialne zadania stawiane pracownikom, doskonałe pensje i wysokość premii, a także uczciwość, innowacyjność oraz dobre warunki pracy zespołowej.

Na drugim miejscu znalazła się firma strategii marketingowych dla handlu detalicznego HubSpot. Wśród Top-10 najlepszych firm, dla których warto pracować, znalazły się również: pośrednik nieruchomości online Exp Realty; deweloper chmury Box; firma konsultingowa Boston Consulting Group; Google; spółka hipoteczna Veterans United Home Loans, producent odzieży fitness Lululemon i zarządca platformy chmurowej dla biznesu Salesforce.

- reklama -

Najgorszą dynamiką wykazał się wieloletni lider rankingu, portal społecznościowy Facebook. Działając od niedawna pod nazwą Meta, zaliczył spadek o 36 miejsc. Nie jest to wypadek, tylko tendencja. W 2018 r. serwis społecznościowy wypadł z pierwszej trójki, a rok później z top-10.

Pracownicy firmy sygnalizują niezadowolenie, a wręcz frustrację, wywołaną krytyką Facebooka na całym świecie. Ponadto skarżą się na niechęci kierownictwa do rozwiązywania ważnych problemów firmy i nieprawidłowy kierunek jej rozwoju.

Ranking Top Emleyer premiuje również najlepszych pracodawców korporacyjnych w wybranych państwach świata. W tegorocznej edycji na listę trafiły przedsiębiorstwa z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji i Kanady.

- reklama -

W rankingu brytyjskich pracodawców pierwsze miejsce zajął amerykański producent oprogramowania ServiceNow, od lat obecny nad Tamizą. Na drugim miejscu znalazła się brytyjsko-holenderska spółka IT AND Digital, a na trzecim brytyjski oddział Salesforce.

Trzech najlepszych pracodawców Niemiec to lokalne oddziały Salesforce, Google i Boston Consulting Group, a we Francji firma biotechnologiczna bioMerieux  oraz lokalne oddziały Salesforce i Bain & Company.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
grom52
16.01.2022 10:10

Od lat totalnie olewam Facebook, Twitter, Instagram, Netflix, Amazon, U-tube (nie mam nawet konta na żadnym z nich). Świat jest piękny – a bez tego …na można żyć i być naprawdę wolnym umysłowo. Warto się od tego uwolnić

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Dziesięć tysięcy procent marży na szczepionce i dwa miliardy w błoto

Na jednej dawce szczepionki Pfizer uzyska marżę rzędu 10 tys. procent. Polska utopi w tych szczepionkach grube miliardy. Ile...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx