INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:09 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Ukraina oskarża Niemcy o gazowy protekcjonizm

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Roczniki, czyli kroniki słynnego Królestwa Polskiego

19 maja 1480 r. To najbardziej znany polski kronikarz. Mało kto jednak wie, że był także znakomitym geografem, dyplomatą i nauczycielem. 18 maja 1480 r....

Koniecznie przeczytaj

Dyrektor ukraińskiego operatora Naftohaz Jurij Witrenko, w wywiadzie dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung” oskarżył Berlin o chęć zarabiania na gazociągu Nord Stream-2 kosztem innych państw europejskich.

Odpowiadając na pytanie „FAZ”: – Czy ze względu na perspektywę rezygnacji z tego paliwa, w interesie Niemiec jest uruchomienie kolejnego gazociągu? – Witrenko zwrócił uwagę na dostateczną przepustowość ukraińskiego systemu przesyłowego.

- reklama -

Szef Naftohazu podkreślił natomiast, że obecnie Berlin odniesie korzyści gospodarcze, jeśli dzięki Nord Stream-2 stanie się europejskim centrum dystrybucji rosyjskiego gazu. Tyle że Niemcy, jako główny kraj Unii Europejskiej, nie mogą otrzymywać doraźnych zysków kosztem innych państw UE.

Ponadto Witrenko powiedział, że europejskie firmy powinny same decydować, jak chcą importować gaz, przez Ukrainę czy Nord Stream 2.

„FAZ” cytuje w tym kontekście dyrektora niemieckiego stowarzyszenia przemysłu gazowego Zukunft Gas. Tim Koehler przewiduje, że uruchomienie Nord Stream-2 nastąpi w 2022 roku. Według strony niemieckiej włączenie gazociągu do eksploatacji zwiększy podaż paliwa, wpływając na zmniejszenie jego ceny i stabilizację na gazowym rynku Europy.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Zamordyzm po włosku, czyli skutki odmowy zaszczepienia  

Włoskie władze otwierają kraj dla turystów i jednocześnie ściskają łapą za gardło własnych obywateli. Co prawda włoskie władze przyznały, że...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x