INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

17:58 | środa | 29.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Fermy norek w Holandii poddane kwarantannie

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 czerwca

Nieznana dziewczyna z Łąckiego

Niedziela, 29 czerwca 1941 r. UWAGA! Drastyczne treści! Przez lata nie wolno było o nich mówić. Jakby ich nie było. A przecież tysiące Polaków zostało...

Koniecznie przeczytaj

Ministerstwo rolnictwa Holandii poinformowało w niedzielę, że dwie fermy norek poddano kwarantannie. Przyczyną zainfekowanie koronawirusem tych ssaków. Resort wezwał do zgłaszania innych prawdopodobnych przypadków zakażenia u zwierząt.

Norki, które zostały poddane testom po tym, gdy zaczęły wykazywać problemy z oddychaniem, zostały najprawdopodobniej zainfekowane przez zakażonych pracowników.

- reklama -

Resort przekazał, że możliwość dalszego rozprzestrzeniania się wirusa na ludzi lub inne zwierzęta na fermach jest „minimalna”. Dla bezpieczeństwa jednak zakazał przemieszczania małych ssaków i ich nawozu. Ministerstwo dokładnie bada epidemię, w tym testuje powietrze i glebę, i radzi ludziom, by nie zbliżali się na odległość mniejszą niż 400 metrów od ferm.

Norki to pierwsze zgłoszone przypadki Covid-19 u zwierząt w Holandii. Chociaż chorobę stwierdzono u niektórych zwierząt domowych i zwierząt w ogrodach zoologicznych na całym świecie.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uważa, że nietoperze w Chinach, gdzie w grudniu 2019 roku pojawił się wirus SARS-CoV-2, były prawdopodobnie rezerwuarem wirusa, czyli środowiskiem, w którym patogen się namnożył. Dopiero pośredni gospodarz zwierzęcy, którego jeszcze nie zidentyfikowano, zakaził ludzi.

- reklama -

Miasta, w których zlokalizowane są farmy norek, Germert-Bakel i Laarbeek, znajdują się w prowincji Brabancja Północna na południu Holandii. W tym regionie odnotowano najwięcej przypadków koronawirusa w kraju.

W ciągu ostatniej doby w Holandii zrejestrowano 655 nowych zakażeń, co zwiększa bilans wszystkich zakażonych do 37845; zmarło 66 osób – podał w niedzielę Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM). Całkowity bilans zgonów w kraju sięga 4475.

Źródło: PAP

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemiecka zabawa w sprawiedliwość

Niemcy bawią się w wymierzanie sprawiedliwości swoim zbrodniarzom. Tak, by nie stała im się za duża krzywda. Dobiegł końca proces...

Przeczytaj jeszcze to!