INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:41 | poniedziałek | 23.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Działania dot. koronawirusa zdają egzamin

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 maja

Świątynia sztuki zamiast świątyni Ducha Świętego  

Poniedziałek, 23 maja 1892 r. Zbudowany jeszcze w średniowieczu kościół u progu XX w. musiał ustąpić miejsca świątyni sztuki. Człowiekiem, który się z tym nie...

Koniecznie przeczytaj

Obowiązujące ograniczenia i wytyczne związane z koronawirusem zdają egzamin. Nie można ich zmieniać nadmiernie szybko. Decyzje należy podejmować w oparciu o analizy – wskazał w poniedziałek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

“Jeżeli popatrzymy na statystyki, np. na liczbę zachorowań na milion mieszkańców, to widzimy w obiektywnych danych, że plan, który przedstawiliśmy Polakom, zdaje egzamin” – powiedział Cieszyński na antenie Polskiego Radia 24. Oprócz tego stwierdził, że obowiązujące ograniczenia i wytyczne są racjonalne.

- reklama -

Dodał, że decyzji nie można zmieniać “nadmiernie szybko”. “Kolejne decyzje o +odmrażaniu+ życia społecznego i gospodarczego będą każdorazowo analizowane pod kątem bezpieczeństwa zdrowotnego” – wskazał. Podał, że w tym tygodniu będzie możliwość przedstawienia pewnych wniosków i kolejnych rekomendacji.

Rząd zapowiedział znoszenie ograniczeń w czterech etapach. Pierwszy rozpoczął się 20 kwietnia. Ministerstwo Zdrowia ma przeprowadzać cotygodniową ewaluację skutków zmian. Przejście do dalszych etapów zdejmowania obostrzeń zależy od: przyrostu liczby zachorowań (w tym liczby osób w stanie ciężkim), wydajności służby zdrowia (zwłaszcza szpitali jednoimiennych) oraz realizacji wytycznych sanitarnych.

Łączna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce wynosi 11 tys. 617. 535 z tych osób zmarło. 

- reklama -

Źródło: PAP

Zobacz także: Udało się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Lekarz żądający prawdy o pandemii uniewinniony w covidowym procesie! 

Przez ostatnie dwa lata lekarza, którzy podważali medialny przekaz o covidzie i domagali się rzetelnej debaty i informowania społeczeństwa...

Przeczytaj jeszcze to!