INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

21:23 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Władze Pekinu obniżają poziom odpowiedzi na epidemię

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Nekropolia narodowa

20 maja 1792 r. Najsłynniejszy cmentarz w Polsce ma powierzchnię porównywalną z powierzchnią Watykanu. Na przestrzeni ponad 200 lat dzielił tragiczne losy Warszawy i jej...

Koniecznie przeczytaj

Władze Pekinu ogłosiły w środę, że od następnego dnia poziom odpowiedzi na epidemię koronawirusa będzie obniżony do drugiego stopnia. Natomiast osoby przybywające do miasta z obszarów niskiego ryzyka w ChRL nie będą już musiały przechodzić 14-dniowej kwarantanny.

Decyzja o obniżeniu poziomu z pierwszego na drugi ogłoszono wkrótce po informacji, że 22 maja w Pekinie rozpocznie się sesja chińskiego parlamentu. Pierwotnie miała się ona odbyć w marcu, ale została opóźniona w związku z epidemią.

- reklama -

Szczytowy okres szerzenia się koronawirusa w Chinach minął wiele tygodni temu. Liczba wykrywanych codziennie nowych infekcji jest w tym kraju obecnie znacznie niższa niż w poprzednich miesiącach. Obserwatorzy oceniają decyzję o organizacji sesji parlamentu jako najnowszy sygnał, że zdaniem przywódców sytuacja w kraju wraca do normy.

Dotychczas wszyscy przyjeżdżający do Pekinu, zarówno z zagranicy, jak i z innych części ChRL, musieli przechodzić 14-dniową kwarantannę. Od czwartku obowiązek ten nie będzie dotyczył osób podróżujących lub powracających do stolicy z terenów ChRL uznanych za obszary niskiego ryzyka – poinformowała przedstawicielka władz miasta Chen Bei, cytowana przez dziennik „Beijing Ribao”.

Państwowa komisja zdrowia zgłosiła w środę 22 potwierdzone poprzedniej doby przypadki Covid-19, z czego 21 określono jako przywleczone z zagranicy. Dodatkowo we wtorek zakażenie wykryto u 26 osób, które nie miały objawów choroby. Nie zalicza się ich zatem w ChRL do potwierdzonych przypadków Covid-19.

- reklama -

Źródło: PAP

Zobacz także: Chiny się zbroją

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Włochy planują dla Ukrainy nową Jałtę

Na Ukrainie leje się krew, a świat zamiast zakończyć wojnę stanowczymi decyzjami wobec Rosji, planuje drugą Jałtę. W roli...

Przeczytaj jeszcze to!