INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

11:27 | środa | 08.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Bill Gates straszy epidemią

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Ludzkość poniosła klęskę w walce z pandemią. Badania nad wynalezieniem szczepionki idą bardzo powoli. Musi się nauczyć żyć z Covid-19, a infekcja pozostanie z nami co najmniej dwa lata.

W obszernym wywiadzie dla „Le Figaro” miliarder i filantrop Bill Gates podzielił się niewesołymi refleksjami o walce z pandemią.

Wg Gatesa świat poniósł infekcyjną klęskę, ponieważ nikt nie słuchał prognoz założyciela Microsoftu. A przecież już w 2015 r. zaproponował, żeby powstał system wczesnego reagowania. Chodziło o to, że „gdy nadejdzie czas, świat będzie miał potencjał szybkiego testowania, a przede wszystkim przemysł zapewni zdolność skokowego wzrostu produkcji niezbędnych analiz”.

Tymczasem Koalicja na rzecz Innowacji, którą stworzył Gates i widział w roli globalnej instytucji koordynacji poszukiwań i produkcji odpowiednich szczepionek nie uzyskała odpowiedniego finansowania.

Dlatego dziś świat ponosi klęskę w walce z pandemią. Cierpi z powodu ogromnych strat ludzkich i ekonomicznych. Wobec tego Fundacja Billa i Melindy Gates wzięła na siebie selekcję naukowych badań, które posłużą wyprodukowaniu skutecznych leków. Niestety proces badawczy będzie długotrwały i kosztowny.

Ludzkość musi się zatem przystosować do życia z wirusem. – Nie powrócimy do normalnego życia jeszcze przez rok-dwa – prognozuje Gates. W tym czasie uda nam przejść jedynie pierwszy etap pandemii. Dzięki szybkiemu i masowemu testowaniu będziemy zdolni do lokalizowania i izolowania nowych ognisk zachorowań.

Droga do normalności będzie jednak tak długa, jak wynalezienie i wyprodukowanie szczepionki. A w tym czasie ludzkie życie zdominuje obawa przed zarażeniem. Wszyscy radykalnie zmienimy swój styl życia.

Gates odniósł się również do „wskazywania palcem winnych pandemii”. – Myślę, że nie jest łatwo być państwem, w którym rozpoczęła się infekcja – ocenił miliarder, mając na myśli Chiny.

Nie negując potrzeby wyciągnięcia odpowiednich wniosków na przyszłość, Gates powiedział: – Nie jest teraz pora na poszukiwanie winnych, powinniśmy się skupić na znalezieniu wyjścia z sytuacji.

Odnosząc się do zarzutów pod swoim adresem, Gates wskazał, że dzięki działaniom jego fundacji na świecie udało się zmniejszyć śmiertelność z powodu infekcji. Roczna liczba ofiar zmalała z 10 mln o połowę.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Solarne problemy Elona Muska

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wszczęła dochodzenie przeciwko koncernowi Tesla. Zarzuca firmie Elona Muska, że nie powiadomiła...

Przeczytaj jeszcze to!