INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:36 | piątek | 27.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Włoski Instytut Statystyczny: wzrost zgonów w marcu o 41 procent

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Czarna legenda bitwy pod Korsuniem

26 maja 1648 r. Choćbyśmy bardzo chcieli, w historii Polski nie zawsze było wspaniale, a powiedzenie, że Polacy to najdzielniejsi z dzielnych, tylko ich dowództwo,...

Koniecznie przeczytaj

O 41 procent wzrosła we Włoszech w marcu, czyli w szczycie epidemii koronawirusa w tym kraju, liczba zgonów w porównaniu z tym samym okresem przed rokiem – takie dane przedstawił we wtorek jeden z szefów krajowego Instytutu Statystycznego Istat.

Roberto Monducci, dyrektor jednego z departamentów w Instytucie zauważył, że dane dotyczące liczby zgonów wyraźnie wskazują, że w marcu doszło do ich wyjątkowo wysokiego wzrostu.

- reklama -

Na podstawie informacji z ponad 5 tysięcy z 8 tysięcy włoskich gmin obliczono, że od 1 marca do 4 kwietnia bieżącego roku odnotowano tam ponad 62 tysiące zgonów. W 2019 roku w tym samym okresie zmarło 44,5 tysiąca osób.

Wcześniej władze miasta Bergamo w Lombardii, jednego z epicentrów epidemii ogłosiły że w rejonie tym liczba zgonów w tygodniach epidemii Covid-19 była prawie cztery razy wyższa niż wynosi średnia z kilku ostatnich lat.

Źródło: PAP

- reklama -

Zobacz także: Koronawirus krążył w Mediolanie już 26 stycznia

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Tego miałeś nie wiedzieć! Rząd oskładkuje umowy cywilnoprawne! Sporo na tym stracisz…

Nawet kilkaset złotych straci zleceniobiorca lub wykonawca umowy o dzieło. Rząd wpisał do Krajowego Planu Odbudowy oskładkowanie umów cywilnoprawnych....

Przeczytaj jeszcze to!