INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

23:05 | niedziela | 14.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Trump: mamy milion zakażeń, bo testujemy lepiej niż inni

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

14 sierpnia

Ostatnia chrystianizacja w Europie

14 sierpnia 1385 r. Dla Polaków to dowód współpracy, dla Litwinów bardzo często – zdrady. Akt Unii w Krewie został wydany przez wielkiego księcia litewskiego...

Koniecznie przeczytaj

Gdy oficjalna liczba zakażeń Covid-19 w USA przekroczyła milion, prezydent Donald Trump stwierdził, że jest to wynik wyjątkowo dobrego programu testów na koronawirusa. Dodał, że reszta krajów jest daleko w tyle.

“Jedyny powód, dla którego w USA zarejestrowano milion przypadków koronawirusa to taki, że nasze testowanie jest duuużo lepsze niż w jakimkolwiek innym kraju świata. Inne kraje są daleko za nami, jeśli chodzi o testy, więc wykazują znacznie mniej przypadków!” – napisał prezydent we wtorek w nocy na Twitterze.

- reklama -

Według danych uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w stanie Maryland, we wtorek liczba wykrytych zakażeń nowym koronawirusem w USA przekroczyła milion. Obecnie wynosi 1 012 583. Zmarło 59 226 osób.

O ile USA rzeczywiście wykonały znacznie więcej testów na koronawirusa niż jakikolwiek inny kraj – do środy było to prawie 6 mln – to w ujęciu proporcjonalnym do liczby mieszkańców nie plasują się na czele stawki. Proporcjonalnie więcej testów wykonuje się w wielu krajach Europy. Są to np. Niemcy, Belgia, Czechy, Łotwa, Hiszpania i Włochy, ale też Kanada.

Dlatego administracja Trumpa była krytykowana za niedostateczną dostępność testów. Oprócz opozycji i komentatorów w mediach prezydenta krytykował m.in. republikański gubernator stanu Maryland Larry Hogan. On w ubiegłym tygodniu sam kupił pół miliona zestawów do badania z Korei Południowej.

- reklama -

Trump odpowiedział na tę krytykę we wtorek na Twitterze.

“Wykonujemy dużo więcej (…) testów niż jakikolwiek inny kraj na świecie, a mimo to media nie robią nic poza narzekaniem. Nieważne jak dobrą robotę wykonujemy (…), oni nigdy nie mówią, że wykonujemy świetną pracę, tylko ciągle zajadle utyskują” – napisał Trump.

Źródło: PAP

- reklama -

Zobacz także: Testy Trumpa

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Kapitalizm w Nowym Porządku Świata

Seria tyleż poważnych, ile sztucznie wywołanych kryzysów globalnych wieszczy nadejście nowego porządku świata. Czy porządek ten rzeczywiście nadejdzie i zamieni...

Przeczytaj jeszcze to!