INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:22 | piątek | 02.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Rosjanie spalili magazyn luksusowych win 

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

2 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Gdyby to był bimber, zapasy zostałby wypite. Wino okazało się zbyt wykwintnym napojem dla ruskich sołdatów. Po magazynie mieszczącym 1,6 butelek tego trunku zostały zgliszcza.

To, że Rosjanie to dzicz, potwierdza każdy dzień wojny na Ukrainie. Po Kijowem ostrzelali ogromny magazyn spożywczy, w którym przechowano także wina, w tym kolekcjonerskie. Zniszczyli w ten sposób ok. 1,6 mln butelek tego trunku.

- reklama -

Do ostrzału i spalenia budynku doszło jeszcze 4 marca, ale dopiero teraz potwierdziła je strona ukraińska.

Ukraińcy udostępnili w komunikatorze Telegram zdjęcia, na których widać, że z nowego magazynu spożywczego pozostały tylko zgliszcza. „W magazynie znanego sklepu spożywczego GoodWine pod Kijowem zniszczono 1,6 miliona butelek wina. W tym prawie 15 tysięcy butelek win kolekcjonerskich”, podaje Telegram. Wartość zniszczonego wina oszacowano na 15 mln euro.

Metodyczne niszczenie

- reklama -

Rosjanie metodycznie niszczą zapasy żywności Ukrainy: elewatory ze zbożami, hodowle zwierząt, magazyny żywności.

W ostatnich dniach szef obwodu łużańskiego poinformował o zniszczeniu przez wojska Putina nowoczesnego elewatora zbożowego w Rubiżnem, znajdującym się w rejonie walk w Donbasie. Mieścił on 30 tys. ton ziarna. A to nie jedyny tego rodzaju obiekt spalony przez Rosjan.

Wcześniej, 12 marca o godz. 15:50 w miejscowości Kwitnewe pod Kijowem w wyniku rosyjskiego ostrzału spłonął największy na Ukrainie magazyn mrożonych produktów mięsnych i warzyw, z którego za Korzystała z niego armia ukraińska i duże sieci handlowe.

- reklama -

Zdaniem komentatorów Putinowi chodzi o zastraszenie ludności cywilnej i psychiczne złamanie Ukraińców, wciąż pamiętających przecież o milionach ofiar Wielkiego Głodu, celowo wywołanego na Ukrainie przez Stalina. Na razie ten psychiczny terror nie przynosi oczekiwanych przez Putina skutków. A wino? Cóż, gdyby to był bimber, zapasy też by nie ocalały – zostałby z pewnością wypite przez ruskich sołdatów. Ukraińcy mogą jednak być spokojni – kiedy już wygrają, z pewnością będzie komu podesłać im wino dla wzniesienia toastu za zwycięstwo.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Molu
05.05.2022 14:02

Bo wino tylko na pedalskie potańcówki a w tym to są dobrzy francuzi niemocy i wlosi a nie ruscy

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx