INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

19:00 | niedziela | 10.12.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Za wysokie progi, czyli nie chcą  Michnika w Watykanie

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

10 grudnia

Cud czy świetna taktyka? A może jedno i drugie

18 listopada 1655 To był jeden z większych błędów Szwedów i zarazem jeden z bardziej znanych momentów historii Polski. Pomimo licznych wysiłków, nawet komuniści nie...

Koniecznie przeczytaj

Biuro prasowe Stolicy Apostolskiej nie doceniło zaszczytu, jaki mógł spotkać papieża Franciszka i nie wyraziło zgody na przeprowadzenie z nim wywiadu przez Adama Michnika. Nie wiedzą, co czynią. Tak nie docenić „ojca redaktora”?

Jeszcze nie przebrzmiały echa wypowiedzi Franciszka w wywiadzie dla „Corriere della Sera”, a już pojawiły się informacje, że do rozmowy z papieżem szykowała się „Gazeta Wyborcza”. Jak podał portal Wirtualnemedia.pl, wywiad z Franciszkiem chcieli przeprowadzić publicysta i tłumacz związany z „Gazetą Wyborczą” Jarosław Mikołajewski oraz sam Adam Michnik. Biuro Prasowe Watykanu, najwyraźniej nieświadome, jaki zaszczyt mógł spotkać papieża, grzecznie i stanowczo odmówiło.

- reklama -

Nieudane podejście

Jarosław Mikołajewski kilka dni temu napisał na Facebooku, że planował przeprowadzić rozmowę z papieżem. „Wystąpiliśmy z Adamem Michnikiem o wywiad z Franciszkiem, także o tej wojnie, i dostaliśmy odmowę Biura Prasowego” – poinformował. Przyznał, że nie był to pierwszy raz, kiedy wystąpił o rozmowę z papieżem.

To już któreś podejście do wywiadu z Franciszkiem, moje i wspólne z Adamem – wyjaśniał Mikołajewski portalowi Wirtualnemedia.pl. – Kiedyś chcieliśmy porozmawiać o Kościele w Polsce, o tym jak oddala się od Ewangelii, jak odwraca się od losu. Potem – o uchodźcach. Ostatnim razem – o agresji Rosji na Ukrainę. O co chciał spytać go Adam, nie wiem. Ja chciałem spytać o brak jasnego nazwania zła i uświadomić, dlaczego to jest potrzebne – snuł opowieść. Adam Michnik nie zdradził jeszcze, co chciałby powiedzieć papieżowi.
Dostaliśmy odpowiedź z podziękowaniem za prośbę, że papież ma dużo takich próśb i nie może spełnić wszystkich – wyjaśnił Mikołajewski, który „Wyborczej” jest wierny, pomimo, że w 2016 r. z powodu zwolnień grupowych stracił w niej pracę. Nie stracił możliwości publikacji – w ostatnim wydaniu „Wolnej Soboty”, weekendowego magazynu „Wyborczej”, zaatakował papieża za to, że nie udaje się do oblężonego Mariupola.

- reklama -

Po śmierci Jana Pawła II Lesław Maleszka TW „Ketman” decydował o wstrzymaniu ostrych leadów antypapieskich. Ciekawe, jakie będą leady po odmowie wysłuchania przez papieża Franciszka pytań do Adama?
A może Putin?

I tak „Wyborcza” znowu została „spuszczona na drzewo” przez Watykan. A tyle się donosów na ojca Rydzyka napisali. I nikt za spiżową bramą nie umie tego docenić. Może zamiast prosić o rozmowę z Franciszkiem, „Wyborcza” powinna porozmawiać z Putinem? Ma on u niej swoisty dług wdzięczności za opublikowanie pamiętnego „Listu do Polaków”. No i taki wywiad przeczytałby cały świat. Zawsze może też pójść o krok dalej i przeprowadzić wywiad w zaświatach. W końcu już to robiła.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Polska azylem dla mieszkańców Unii

Do Polski uciekają ci, którzy nie mogą już żyć w „tolerancyjnej” Europie, gdzie „troska” urzędu odbiera im dzieci, dach...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx