INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

22:31 | wtorek | 16.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Franciszek papieżem LGBT?

Czas czytania: 3 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Znany z konserwatywnego stanowiska prymas Holandii zaproponował, żeby papież Franciszek zajął się wreszcie ideologią gender i wyraził stanowisko wobec niej w specjalnej encyklice. Papież Franciszek spotkał się z propagatorem ideologii LGBT.  

Kard. Willem Jacobus Eijk, prymas Holandii, zaproponował, by papież Franciszek zajął stanowisko wobec ideologii gender i wydał poświęconą temu problemowi encyklikę. Oczekiwanie to wyraził odbywając, wraz z innymi holenderskimi biskupami, wizytę ad limina w Rzymie. Stwierdził, że ideologia gender jest obecnie propagowana „we wszelkich możliwych organizacjach” a Kościół nie mówi wiele w tej sprawie. Prymas Eijk zajmował się tą ideologią, podkreślając, że związek pomiędzy biologiczną seksualnością i rolami płciowymi. W przeciwieństwie do Watykanu upomniał też flandryjski biskupów za błogosławienie par gejowskich przed ołtarzami.

- reklama -
Kard. Willem Jacobus Eijk, prymas Holandii, zaproponował, by papież Franciszek zajął stanowisko wobec ideologii gender, fot. Youtube/PCH24

Pomysł kardynała może okazać się słaby, albo przynieść rezultat odwrotny od oczekiwanego, bo papież Franciszek znowu wykonał ukłon w stronę środowisk LGBT. Tym razem spotykając się z o. Jamesem Martinem. Pochodzący z USA o. Martin tak samo jak papież Franciszek jest jezuitą, a przy okazji… aktywistą LGBTQIA+. Martin wbrew nauczaniu Kościoła zupełnie jawnie prowadzi kampanię na rzecz bezwzględnej akceptacji homosksuwalizmu i postulatów społeczno-politycznych środowisk LGBTQ przez Kościół katolicki. Właściwie za takie działania powinien zostać objęty suspensą, ale zamiast niej, otrzymuje życzliwe wsparcie papieża.

Gejowski aktywista w sutannie u papieża

Jedenastego listopada Franciszek przyjął Martina na prywatnej audiencji, co sam zainteresowany odnotował z wielką satysfakcją. Nie chodziło o upomnienie tego gejowskiego aktywisty w sutannie ani o wskazanie mu jego misji jako księdza, tylko o pochwalnie jego działań, całkowicie sprzecznych z nauczaniem Kościoła. Jezuita jest tak zakorzeniony w kapłaństwie, że nawet na audiencję u papieża nie włożył sutanny

- reklama -

 „Jestem głęboko wdzięczny za spotkanie z Ojcem Świętym, które odbyło się dziś rano w Pałacu Apostolskim. Dzieliłem się z papieżem Franciszkiem radościami i nadziejami, smutkami i niepokojami katolików LGBTQ. To było ciepłe, inspirujące i zachęcające spotkanie, przerywane śmiechem, którego nigdy nie zapomnę…”- napisał o. Martin na Twitterze, publikując jednocześnie zdjęcie z rozmowy z Franciszkiem.

Amerykański jezuita jawnie domaga się zmiany stanowiska Kościoła wobec gejów. Papieża “szanuje” tak bardzo, że na audiencję u niego nie włożył sutanny.

Było to już drugie spotkanie duchownych. Poprzedni raz papież Franciszek przyjął Marina na audiencji w 2021 roku. Zachęcił go wówczas do „kontynuowania zaangażowania duszpasterskiego”, co trudno zrozumieć inaczej niż jako zachętę do dalszego propagowania ideologii LGBT i gender, czyli do zachęcania w trwania w grzechu.

Propagator LGBT

- reklama -

Także ostatnio Franciszek popełnił list z okazji konferencji zorganizowanej przez internetowy portal o. Martina „Outreach”. Portal zajmuje się m.in.. „teologią dla katolików LGBTQ” oraz „pracą z osobami transpłciowymi”. Wbrew zasadom nieudzielania wywiadów medio Franciszek zrobił wyjątek dla pro-gejowskiego portalu. W sierpniu Martinowi przedłużono na kolejne pięć lat funkcję doradcy Dykasterii ds. Komunikacji Stolicy Apostolskiej, co najlepie świadczy zarówno o potędze wpływów gejowskiego lobby w Watykanie, jak i o tym, że działania Martina mają tam pełną akceptację.

Dlatego może lepiej będzie, jeśli Franciszek nie zabierze się ze pisanie encykliki na temat ideologii gender.

Źródło: KAI, PCh24, Facebook

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
grom52
14.11.2022 10:40

Oddał bym swoje życie za Papieża Jana Pawła II, ale ten papież to lewacki głupek. Wstyd i hańba przed całym światem.

grom52
14.11.2022 12:30

Pan Bóg musiał być naprawdę bardzo zajęty, że dopuścił do wyboru na Papieża takiego siermiężnego lewackiego pajaca.

Paweł Kopeć
14.11.2022 13:27

Oby nie;
Zmylka podpucha wrzutka ponowoczesna ‘a la Ameryka Południowa!?
To tylko:
Polityczna poprawność PC
Religijna poprawność RC
Teologiczna poprawność TC

reklama spot_img

Ostatnio dodane

“MAUS” po raz drugi

Czyli Żydzi przedstawiani w palestyńskim podręczniku szkolnym jako „synowie świń”, to podżeganie do nienawiści, a Polacy przedstawiani w amerykańskim podręczniku (właściwie szkolnej...

Przeczytaj jeszcze to!

4
0
Podziel się z nami swoją opiniąx