INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

11:43 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Ukraińska katastrofa. Kolejne zagrożenie dla Polski

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj


Drakońskie metody walki z epidemią powaliły i tak słabą gospodarkę. Na Ukrainie może dojść do głodowych buntów i rozpadu kraju. Powstaje nowe ognisko zagrożenia dla Polski.

Władze Ukrainy wprowadziły drakońskie środki ochrony ludności przed epidemią, nie wyłączając stanu wyjątkowego w kilku obwodach kraju na czele z Kijowem. Problem w tym, że restrykcje stopują upadającą gospodarkę, która i tak nie może wyjść z załamania wojennego i następstw kryzysu 2008 r.

Rząd szacuje, że z powodu epidemii PKB obniży się wg najłagodniejszego scenariusza o 5 proc., deficyt budżetowy wzrośnie zaś o 7 proc. zadając śmiertelny cios ukraińskiej walucie – hrywnie.

- reklama -

Minister spraw wewnętrznych wezwał władze do nadzwyczajnego wsparcia ludności, w innym przypadku Ukraińcy pozbawieni środków do życia zbuntują się i wyjdą na ulice.

Apel Arsena Awakowa potwierdza dramatyczną prawdę. Nasi sąsiedzi nie mają oszczędności na przetrwanie epidemii i za wszelką cenę muszą zarabiać pieniądze.

Tragiczny splot czynników ekonomicznych i społecznych może doprowadzić do rozpadu Ukrainy na poszczególne regiony, których władze wypowiedzą posłuszeństwo Kijowowi. Chodzi szczególnie o dawną Galicję, Ukrainę zadnieprzańską i południowe obwody na czele z odeskim.

- reklama -

O powadze sytuacji świadczy fakt, że prezydent Wołodymyr Zełenski naciska MFW na uruchomienie 4,5 mld dol. kredytu. Pieniądze pozyskane w ramach walki z koronawirusem mają zapewnić środki osłonowe dla ludności. Inaczej Ukraina nie przetrwa, a Polska zetknie się z nowym ogniskiem niestabilności na swoich granicach.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!