INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

21:34 | poniedziałek | 27.09.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Bruksela chce zaostrzenia unijnego prawa imigracyjnego

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Komisja Europejska przyspieszy rozpatrywanie wniosków o prawo pobytu w UE. Jednocześnie chce procedury przymusowego odsyłania nielegalnych imigrantów do domu.

– Komisja Europejska przełamuje pat w polityce imigracyjnej UE – informuje Deutsche Welle. Bruksela proponuje udział decyzyjny państw członkowskich w przyznawaniu prawa pobytu, zamiast dotychczasowego kwotowego podziału imigrantów pomiędzy poszczególne kraje.

Jednocześnie przewodnicząca KE zaproponowała przyspieszenie procedury wydalania imigrantów, którym nie przyznano tolerowanego pobytu. Według Ursuli von der Leyen, dopiero jeśli przez 8 miesięcy przybysza nie uda się odesłać do domu, na kraj UE, w którym przebywa, spadnie obowiązek jego rozmieszczenia na swoim terytorium.

Przewodnicząca KE zaapelowała do państw UE, aby nie protestowały przeciwko takim rozwiązaniom, ponieważ „kolejny kryzys wewnętrzny negatywnie odbije się na całej Unii”.

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Premiera filmu „Powrót do Jedwabnego. To tylko Polin”. Wstrząsający materiał Wojciecha Sumlińskiego!

W piątek 17 września o godzinie 22.00 na stronach telewizji PL1.TV odbyła się premiera filmu Wojciecha Sumlińskiego "Powrót do...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x