INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

22:41 | środa | 18.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Dlaczego umiera tylu Włochów?

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 maja

Zbrodnia niemiecko-ukraińska na polskiej wsi

Wtorek, 18 maja 1943 r. Najmłodsza ofiara tej zbrodni miała 2 miesiące, najstarsza 61 lat. Niemcy i Ukraińcy spalili żywcem mieszkańców polskiej wsi. Za to,...

Koniecznie przeczytaj

Włochy liderem śmiertelności na COVID19 w świecie. Zadecydował o tym splot kilku czynników.

20 marca śmiertelnymi ofiarami epidemii COVID19 padło 627 Włochów. Ogółem zmarło 4032 mieszkańców Italii, która ze wskaźnikiem 8,34 proc. zgonów stała się nowym liderem pandemii w świecie. Chiny odnotowały 3248 ofiar śmiertelnych.

- reklama -

Na pytanie „La Stampy” o przyczyny tragedii odpowiedział szef krajowego Instytutu Zdrowia. Według Silvio Brusaferro doszło do dramatycznego splotu kilku czynników.

Przede wszystkich chodzi o wysoką średnią życia. Co trzeci Włoch przekroczył 65 lat natomiast średnia wieku ofiar śmiertelnych wirusa wynosi 79,5 roku. Starszej populacji towarzyszą liczne choroby, począwszy od wieńcowych, przez cukrzycę typu drugiego i schorzenia geriatryczne, po chroniczną niewydolność płuc.

Za kolejny czynnik negatywny Brusaferro uznał zbyt małą ilość testów, ograniczoną do osób z wyraźnymi symptomami koronawirusa. Europejski COVID19 nie jest bardziej agresywny od chińskiego ale do 20 marca włoska służba zdrowia wykonała tylko 165541 badań. Tymczasem w Chinach testowano osoby z podejrzeniem lekkich infekcji.

- reklama -

Kolejnym czynnikiem sprzyjającym epidemii jest niewydolność szpitali. Już co drugi leżący na oddziałach intensywnej terapii to pacjentem z wirusem, co podnosi ryzyko zarażenia pozostałych osób leczonych na OIOM-ach, podsumował sytuację dyrektor włoskiego Instytutu Zdrowia.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Poprzedni artykułMniej infekcji we Włoszech
Następny artykułKto się boi wirusa?
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Żydowska policja w Jerozolimie spałowała uczestników pogrzebu dziennikarki

Współczesny Izrael w pigułce –  dziennikarka zostaje zabita strzałem w głowę przez żydowskie wojsko, potem żydowska policja nie pozwala...

Przeczytaj jeszcze to!