INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:11 | piątek | 19.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Mniej infekcji we Włoszech

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

19 sierpnia

Najsłynniejszy polski krzyż

19 sierpnia 1901 r. Ten krzyż to symbol. Tatr. Wiary górali. Poświęcenia. Polski. Nawet Niemcy i stalinowcy nie odważyli się podnieść na niego ręki.  Na pomysł...

Koniecznie przeczytaj

- reklama -

We Włoszech spadło dzienne tempo nowych infekcji. Z ok. 15 proc. w ciągu ostatnich dwóch tygodni do 9 proc.

- reklama -

W niedzielę zarejestrowano we Włoszech 651 nowych zgonów z powodu koronawirusa. To pierwsza budząca nadzieję optymistyczna wiadomość z Włoch od kilkunastu dni. Chociaż jest to przerażająca liczba, oznacza ona jednak, że śmiertelność spadła o 20 proc. w porównaniu z poprzednią dobą, kiedy zmarły 793 osoby. Ostateczne dotąd zarejestrowano 59 138 przypadków i 5476 ofiar.
Drugą dobrą informacją z Włoch jest to, że spadło dzienne tempo nowych infekcji. Udało się je ograniczyć z ok. 15 proc. (średnio) w ciągu ostatnich dwóch tygodni do 9 proc.

Cena, jaką przyszło Włochom zapłacić za ten sukces, jest jednak olbrzymia. Władze podjęły decyzję o zaniechaniu wszystkich „niestrategicznych gospodarczo” działań. Jak powiedział włoski premier, Giuseppe Conte, kraj stanął w obliczu najgorszego kryzysu od czasów II wojny światowej. – Nie mamy innej alternatywy – oznajmił szef rządu. – Potrzebujemy czasu, aby zobaczyć efekty zastosowanych środków. Musimy więc zostać w domu.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Fatwa dopadła Salmana Rushdiego

Salman Rushdie w ciężkim w ciężkim stanie trafił do jednego z nowojorskich szpitali. Prawdopodobnie straci oko. Został co najmniej...

Przeczytaj jeszcze to!