INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:34 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Mniej infekcji we Włoszech

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

- reklama -

We Włoszech spadło dzienne tempo nowych infekcji. Z ok. 15 proc. w ciągu ostatnich dwóch tygodni do 9 proc.

- reklama -

W niedzielę zarejestrowano we Włoszech 651 nowych zgonów z powodu koronawirusa. To pierwsza budząca nadzieję optymistyczna wiadomość z Włoch od kilkunastu dni. Chociaż jest to przerażająca liczba, oznacza ona jednak, że śmiertelność spadła o 20 proc. w porównaniu z poprzednią dobą, kiedy zmarły 793 osoby. Ostateczne dotąd zarejestrowano 59 138 przypadków i 5476 ofiar.
Drugą dobrą informacją z Włoch jest to, że spadło dzienne tempo nowych infekcji. Udało się je ograniczyć z ok. 15 proc. (średnio) w ciągu ostatnich dwóch tygodni do 9 proc.

Cena, jaką przyszło Włochom zapłacić za ten sukces, jest jednak olbrzymia. Władze podjęły decyzję o zaniechaniu wszystkich „niestrategicznych gospodarczo” działań. Jak powiedział włoski premier, Giuseppe Conte, kraj stanął w obliczu najgorszego kryzysu od czasów II wojny światowej. – Nie mamy innej alternatywy – oznajmił szef rządu. – Potrzebujemy czasu, aby zobaczyć efekty zastosowanych środków. Musimy więc zostać w domu.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Pożegnanie z CPK

Okrojenie kolejowej części inwestycji najdobitniej świadczy o tym, że rząd Tuska postanowił CPK „zaorać” w ramach walki z „pisowską gigantomanią”, a dzisiejsze gadanie...

Przeczytaj jeszcze to!