INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

04:10 | piątek | 21.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

LGBT to ofiary, PiS to wilki. Znany socjolog o fenomenie ruchu LGBT

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

– Ponieważ LGBT staje się religią, pojawią się pewne tabu – np. nie będzie można robić niektórych badań naukowych, bo będzie się narażonym na oskarżenia, że nie stoimy po stronie ofiar. I myślę, że liberalne elity dobrze czują, w którą to zmierza stronę – mówi Michał Łuczewski.

Łuczewski były dyrektor programowy Centrum Myśli Jana Pawła II, w rozmowie opublikowanej na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” pokusił się o analizę fenomenu społecznego na światową skalę, jakim  jest ruch LGBT.

- reklama -

Powodu do rozważań dostarczył list powstały z inicjatywy Agnieszki Holland i skierowany do  szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen. Jego sygnatariusze domagają się, by KO wzięła w obronę społeczność LGBT, która ma być w Polsce narażona na rozmaite represje.

– […] list wyraża specyficzny punkt widzenia liberalnej inteligencji – nie tylko polskiej, lecz także światowej – która dramatyzuje rzeczywistość i widzi ją w kategoriach apokaliptycznego starcia między dobrem a złem. Idzie ona nieświadomie śladem archaicznych religii, które ściśle łączyły przemoc i sacrum oraz tworzyły rytuały wokół kozłów ofiarnych – mówi Łuczewski.

– […] ruch LGBT to ofiary, PiS to wilki, a my – liberalna inteligencja – jesteśmy bohaterami. Ale przecież życie społeczne to o wiele bardziej skomplikowana gra, w której często jesteśmy sprawcami, strojącymi się w szaty bohaterów czy ofiar – dodaje socjolog.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

PiS odpiera zarzuty o masowej inwigilacji dziennikarzy, prawników i polityków. Suski: To były niewielkie ilości, nieprzekraczające kilkuset osób w ciągu roku

Opozycja oskarża służby o masową inwigilację przeciwników PiS. Do sprawy odniósł się członek sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x