INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:11 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Posłanka Siarkowska: Rada Medyczna nie zapracowała sobie na zaufanie Polaków. Jej rekomendacje nie były podparte żadnymi dowodami

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Roczniki, czyli kroniki słynnego Królestwa Polskiego

19 maja 1480 r. To najbardziej znany polski kronikarz. Mało kto jednak wie, że był także znakomitym geografem, dyplomatą i nauczycielem. 18 maja 1480 r....

Koniecznie przeczytaj

Prawie wszyscy członkowie Rady Medycznej przy premierze złożyli rezygnacje. Zdaniem posłanki PiS Anny Siarkowskiej nie ma po czym płakać, bo lekarze nie zapracowali sobie na zaufanie Polaków.

W piątek 13 członków doradzającej premierowi Rady Medycznej złożyło dymisje. Jako powód wskazali „brak wpływu rekomendacji na realne działania” oraz „wyczerpanie się dotychczasowej współpracy”.

- reklama -

Składający rezygnację członkowie Rady Medycznej napisali, że byli oskarżani o niedostateczny wpływ na poczynania rządu, a jednocześnie obserwowali „narastającą tolerancję” zachowań środowisk „negujących zagrożenie” i „znaczenie szczepień w walce z pandemią”.

Do sprawy odniosła się posłanka PiS Anna Maria Siarkowska. W wywiadzie dla Radia Maryja stwierdził, że rezygnacje lekarza z Rady Medycznej to dobra wiadomość.

– Rada Medyczna niestety do tej pory nie zapracowała sobie na zaufanie Polaków. Rekomendacje, których udzielała, nie były podparte żadnymi dowodami medycznymi, a jedynie były lakoniczne – stwierdziła.

- reklama -

Posłanka zwróciła uwagę, że „z posiedzeń Rady Medycznej nigdy nie były publikowane żadne protokoły”.

Zdaniem Siarkowskiej „miało się wrażenie, że Rada Medyczna tylko powielała rekomendacje, które były formułowane w Stanach Zjednoczonych np. przez Anthony’ego Fauciego, a mało w tym było strategii dostosowanej do potrzeb Polski”.

– To jest dobry czas na to, żeby Radę Medyczną uzupełnić o osoby, które mówią o tym, iż potrzebna jest zmiana strategii w walce z pandemią Covid-19 i inaczej patrzą na dotychczasowe działania. Myślę o takich osobach jak pan prof. Piotr Kuna, którego podejście z jednej strony jest oparte na dowodach naukowych, a z drugiej strony jest ukierunkowane na to, by Covid-19 skutecznie leczyć – powiedziała posłanka PiS.

- reklama -

– Powinniśmy się skupić na tym, żeby zmienić strategię walki z Covid-19 i zrezygnować z powielania rekomendacji, które bardzo często są stosowane w innych państwach, a co do których widzimy, iż nie działają – zaapelowała Siarkowska,

Z członkostwa w Radzie Medycznej zrezygnowali: prof. Robert Flisiak, prof. Magdalena Marczyńska, prof. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. Radosław Owczuk, prof. Iwona Paradowska, prof. Miłosz Parczewski, prof. Małgorzata Pawłowska, prof. Anna Piekarska, prof. Krzysztof Pyrć, prof. Krzysztof Simom, prof. Konstanty Szułdrzyński, prof. Krzysztof Tomasiewicz i prof. Jacek Wysocki.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Monsignore
17.01.2022 10:21

Nic dodać, nic ująć. Święta prawda.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Zamordyzm po włosku, czyli skutki odmowy zaszczepienia  

Włoskie władze otwierają kraj dla turystów i jednocześnie ściskają łapą za gardło własnych obywateli. Co prawda włoskie władze przyznały, że...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x