INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:25 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Radio Zet: Szef CBA wzywa agentów do szczepień. Na opornych czeka kara

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Roczniki, czyli kroniki słynnego Królestwa Polskiego

19 maja 1480 r. To najbardziej znany polski kronikarz. Mało kto jednak wie, że był także znakomitym geografem, dyplomatą i nauczycielem. 18 maja 1480 r....

Koniecznie przeczytaj

Reporterzy Radia Zet ujawnili, że szef CBA wzywa funkcjonariuszy do szczepień. Bez zaświadczeń funkcjonariusze mogą zapomnieć o premiach i awansach.

„Szef CBA Andrzej Stróżny rozesłał do wszystkich delegatur biura pismo, wzywające funkcjonariuszy do postawy proszczepiennej. Informuje w nim, że brak zaświadczeń o szczepieniach może być podstawą do obniżenia oceny okresowej agentów” – poinformował dziennikarz śledczy Radia Zet Mariusz Gierszewski.

- reklama -

Ocena okresowa jest dla pracowników CBA kluczowa. To od niej zależą premie i dalsze awanse w służbie.

„Oceniana jest między innymi postawa obywatelska funkcjonariusza. I to właśnie ta ocena ma być obniżona, jeżeli funkcjonariusz nie przyjął do tej pory szczepionki przeciw COVID-19. W swoim piśmie szef CBA podkreśla, że funkcjonariusze powinni dawać przykład innym obywatelom” – wskazuje Gierszewski.

Szczepienia funkcjonariuszy CBA ruszyły na wiosnę 2021 roku. W sierpniu “Rzeczpospolita” donosiła, że ze szczepienia skorzystał niespełna co drugi mundurowy.

- reklama -

I wszystko wskazuje na to, że od tego czasu niewiele osób się na nie skusiło. Na początku grudnia rząd zapowiadał wprowadzenie od 1 marca obowiązkowych szczepień m.in. dla służb mundurowych.

CBA nie chciało komentować pisma rozesłanego przez swojego szefa.

Źródło: Radio Zet

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Zamordyzm po włosku, czyli skutki odmowy zaszczepienia  

Włoskie władze otwierają kraj dla turystów i jednocześnie ściskają łapą za gardło własnych obywateli. Co prawda włoskie władze przyznały, że...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x