INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:14 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Konfederacja żąda dymisji pozostałych członków Rady Medycznej. „ABW musi zbadać ich związki z koncernami farmaceutycznymi”

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Roczniki, czyli kroniki słynnego Królestwa Polskiego

19 maja 1480 r. To najbardziej znany polski kronikarz. Mało kto jednak wie, że był także znakomitym geografem, dyplomatą i nauczycielem. 18 maja 1480 r....

Koniecznie przeczytaj

Posłowie Konfederacji domagają się od premiera Mateusza Morawieckiego dymisji ostatnich czterech członków Rady Medycznej. Chcą też podjęcia działań przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Konfederacja apeluje do premiera Mateusza Morawieckiego o natychmiastową dymisję pozostałych członków Rady Medycznej. W piątek opuściło ją 13 z 17 członków, twierdząc, że powodem jest „brak wpływu rekomendacji na realne działania” i „wyczerpanie się dotychczasowej współpracy”.

- reklama -

Wcześniej posłowie złożyła doniesienie na Radę Medyczną do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Mimo dymisji, posłowie prawicy nie odpuszczają lekarzom.

W poniedziałek podczas konferencji prasowej posłowie Konfederacji przekazali, iż domagają się, by prezes Rady Ministrów zdymisjonował pozostałych członków Rady Medycznej. Poseł Michał Urbaniak ocenił, że rada nie była wiarygodna.

– Takie osoby nie powinny zasiadać w Radzie Medycznej, ponieważ nie mają zaufania społecznego (…) Apelujemy także do pana premiera o to, by zdymisjonował resztę Rady Medycznej – powiedział Urbaniak.

- reklama -

Posłowie zaapelowali, by dymisja pozostałych członków Rady nastąpiła natychmiast, a opinia publiczna otrzymywała wiarygodne informacje o ewentualnym „konflikcie interesów”, w jakim mogą pozostawać niektórzy członkowie Rady Medycznej.

Chodzi m.in. o doniesienia tygodnika „Sieci” z 2021 roku, z którego wynika, że większość członków Rady miało mieć powiązania z koncernami farmaceutycznymi produkującymi szczepionki. Z artykułu wynikało, iż 12 z 17 członków Rady Medycznej było w stanie konfliktu interesów, gdy byli doradcami premiera, a jednocześnie dostawali – jak przestawili Konfederaci – granty od koncernów farmaceutycznych.

Dyrektor biura prasowego Konfederacji, Tomasz Grabarczyk, zaapelował, aby „ABW jak najszybciej zajęła się tą sprawą, aby jak najszybciej zbadała i uświadomiła Polaków, czy rzeczywiście dalej takie powiązania mają miejsce”.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Zamordyzm po włosku, czyli skutki odmowy zaszczepienia  

Włoskie władze otwierają kraj dla turystów i jednocześnie ściskają łapą za gardło własnych obywateli. Co prawda włoskie władze przyznały, że...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x