INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:42 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Afera wokół raportu Ministerstwa Zdrowia. Sanepid zrzuca winę na szpital w Kłodzku

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Roczniki, czyli kroniki słynnego Królestwa Polskiego

19 maja 1480 r. To najbardziej znany polski kronikarz. Mało kto jednak wie, że był także znakomitym geografem, dyplomatą i nauczycielem. 18 maja 1480 r....

Koniecznie przeczytaj

Ministerstwo Zdrowia pokazało raport, w którym wykazano 43 zgony z powodu COVID-19 w powiecie kłodzkim 15 stycznia. Sprawę zaczęli badać dziennikarze i odkryli, że w rzeczywistości zmarła z tego powodu tylko jedna osoba.

43 zgony czy tylko 1? Dziennikarze 24klodzko.pl zaczęli badać kulisy powstania raportu Ministerstwa Zdrowia, który wywołał poruszenie w tej turystycznej miejscowości.

- reklama -

Chodzi o raport, w którym 15 stycznia wykazano 43 zgony z powodu COVID-19 w powiecie kłodzkim. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kłodzku odpowiedział dziennikarzom i wskazał winnego zaistniałego zamieszania w statystykach.

Kłodzki sanepid tłumaczy się, że liczba 43 wykazanych jednego dnia zgonów w raporcie dobowym wynika z rejestracji otrzymanych zaległych zgłoszeń zgonów, które dostarczył do PPIS w Kłodzku kłodzki szpital. – 13 stycznia 2022 r. pomiędzy godziną 14.00 a 15.00 ZOZ Kłodzko dostarczył 43 zaległe zgłoszenia do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemilogicznej w Kłodzku. Zostały one zarejestrowane w dniu 14 stycznia br. – informuje Teresa Józefiak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kłodzku.

– W omawianym przypadku przysłano zgłoszenia z dużym opóźnieniem tj. z miesiąca listopada i grudnia 2021 r. oraz 1 tygodnia stycznia 2022 r. – dodaje Józefiak.

- reklama -

Kierująca sanepidem w powiecie kłodzkim wyjaśnia, że szpital zaraportował jednego dnia zgony z listopada i grudnia ubiegłego roku oraz pierwszego tygodnia stycznia 2022 r. Sanepid z kolei jest zobowiązany do rejestracji wszystkich zgłoszeń – stąd jednego dnia wykazano zgony z kilku tygodni.

Sanepid już zwrócił się pisemnie do ZOZ Kłodzko o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
piter
17.01.2022 18:28

. . . jedno wielkie oszustwo ,precz z bandytyzmem w białych kitlach . nic nie robią tylko ogłupiają ludzi . a otumaniony naród wierzy tym oszustom .

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Zamordyzm po włosku, czyli skutki odmowy zaszczepienia  

Włoskie władze otwierają kraj dla turystów i jednocześnie ściskają łapą za gardło własnych obywateli. Co prawda włoskie władze przyznały, że...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x