INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:18 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Koniec z łatwymi rozwodami. Projekt Ziobry uderzy też w alimenciarzy

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Roczniki, czyli kroniki słynnego Królestwa Polskiego

19 maja 1480 r. To najbardziej znany polski kronikarz. Mało kto jednak wie, że był także znakomitym geografem, dyplomatą i nauczycielem. 18 maja 1480 r....

Koniecznie przeczytaj

Resort Sprawiedliwości chce utrudnić procedurę rozwodową. Czy wpłynie to na odpowiedzialność Polaków?

Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry przygotowało projekt, który ma utrudnić procedurę rozwodową. Według urzędników zmiany mają pomóc małżeństwom, które mają pod opieką nieletnie dzieci.

- reklama -

„Zupełną nowością ma być postępowanie informacyjne, które trzeba będzie obowiązkowo odbyć przed złożeniem pozwu o rozwód. Ma ono trwać co najmniej miesiąc. Po jego zakończeniu, w trakcie postępowania o rozwód, sędzia będzie mógł je zawiesić, jeśli uzna, że są szanse na utrzymanie małżeństwa” – wyjaśnia „Super Express”.

W przypadku małżeństw z nieletnimi dziećmi sąd będzie miał obowiązek zaproponować im bezpłatne spotkanie mediacyjne. Rozszerzenie formalności w przypadku rozwodu, to jeden z elementów reformy prawa rodzinnego.

Resort Zbigniewa Ziobry wprowadza również alimenty natychmiastowe.

- reklama -

– Dzisiaj, kiedy dochodzi do sporu między rodzicami, sprawy alimentacyjne ciągną się długimi miesiącami, czasami latami. Brak regulacji w tym zakresie sprawia, że cierpią na tym najbardziej dzieci, które nie mają comiesięcznego finansowego wsparcia – powiedział minister Ziobro.

– Celem projektu jest to, by alimenty natychmiastowe były orzekane w ciągu dwóch tygodni od momentu wystąpienia z bardzo uproszczonym formularzem, który będzie można pozyskać w internecie, z postępowaniem dowodowym ograniczonym do minimum – dodał.

Uzyskanie alimentów natychmiastowych będzie możliwe dzięki maksymalnemu uproszczeniu formalności. Według projektu, ubiegający się o alimenty będą mogli składać pozew na gotowym formularzu dostępnym w internecie.

- reklama -

Formularz będzie łatwy do wypełnienia, a większość ubiegających się o alimenty dzięki temu uniknie wydatków na adwokatów. Co więcej, poza odpisem aktu urodzenia dziecka do pozwu nie trzeba będzie dołączać dowodów.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Zamordyzm po włosku, czyli skutki odmowy zaszczepienia  

Włoskie władze otwierają kraj dla turystów i jednocześnie ściskają łapą za gardło własnych obywateli. Co prawda włoskie władze przyznały, że...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x