INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

13:49 | poniedziałek | 20.03.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Robert Lewandowski zrywa współpracę z Huawei! Zrezygnował z 5 mln euro po publikacji o współpracy Chińczyków z Putinem

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 marca

Śmierć prawie przed ołtarzem

Tragiczna pomyłka? Ofiara intrygi? Różnicy poglądów? Osiemdziesiąt lat temu w kościelnej kruchcie wileńskiego kościoła zginął Czesław Ancerewicz. Większość urodzonych po wojnie Polaków całkowicie pomija jeden...

Koniecznie przeczytaj

Publikacja „The Daily Mail” wywołała burzę. Mimo zapewnień Huawei Robert Lewandowski kończy współpracę z koncernem.

Według „The Daily Mail” koncern Huawei miał wspierać Władimira Putina w walce z hakerami z grupy Anonymous. Brytyjskie media twierdzą, że chiński gigant miał pomagać rosyjskiej administracji w przeciwdziałaniu działalności międzynarodowego kolektywu hakerów Anonymous, który wypowiedział wojnę Rosji.

- reklama -

Koncern te rewelacje zdementował.

„Huawei informuje, że publikacja The Daily Mail na temat firmy to fake news. Zawarte w niej insynuacje są nieprawdziwe” – oświadczył koncern.

Jednak brytyjskie media nie odwołują zarzutów i twierdzą, że współpraca Huawei i Rosjan jest potwierdzona raportem opublikowanym na jednej z chińskich witryn internetowych, który zniknął już z sieci.

- reklama -

Wiadomo, że Huawei od lat dostarcza Rosjanom sprzęt. W odróżnieniu od innych firm z branży, koncern nie zapowiedział żadnych sankcji wobec Rosji.

To przelało czarę goryczy. Najlepszy piłkarz świata Robert Lewandowski, który do tej pory był twarzą chińskiej marki, postanowił zerwać współpracę z koncernem.

Umowa, którą piłkarz podpisał w styczniu miał gwarantować mu 5 milionów euro. Kapitan polskiej kadry zrezygnował jednak z tych pieniędzy, by nie być kojarzonym z marką, która wspiera putinowski reżim.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Jenoty to złooooo…

Jest. Już jest. Dwieście trzydziesta czwarta odsłona przyczyn koronawirusa. Zatem - nie nietoperze w niedogotowanej zupce, niemyte owoce ani...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx