INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

12:32 | niedziela | 29.01.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Niemieckie obchody zakończenia II wojny z zakazem dla Rosjan i Ukraińców

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 stycznia

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

Niemcy na dwa dni wprowadzili zakaz wywieszania flag Rosji. I na równi z nimi – Ukrainy.

Od dobrych kilku lat rocznicę zakończenia II wojny światowej Niemcy świętują jako rocznicę… wyzwolenia ich spod władzy „nazistów”. Ustawiając się po stronie narodów uwolnionych spod swojej własnej okupacji popadli w pewien kłopot. „Wyzwoliła” ich Armia Czerwona, czczenie której w tym roku jest co najmniej niepoprawne politycznie. Niemcy podjęli więc iście „salomonową” decyzję i na czas obchodów 77. rocznicy zakończenia II wojny światowej zakazali wywieszenia flag rosyjskich. I z rozpędu także… ukraińskich.

- reklama -

Nowy zakaz
W dniach 8-9 maja na 15 pomnikach i miejscach pamięci w Berlinie zabroniono wywieszania flag rosyjskich i ukraińskich, eksponowania litery „z” oraz tzw. wstążki św. Jerzego (wstążki w pionowe żółto-czarne paski w Rosji upamiętniającej poległych w czasie II wojny krasnoarmiejców).

„Akt upamiętnienia, a także szacunek dla miejsc pamięci i pomników musi zostać zachowany pomimo agresji Rosji na Ukrainę. Nie można pozwolić, by wojna (na Ukrainie – red.) przerodziła się w Berlinie w konflikty lub spory wykraczające poza demokratyczny dyskurs”, tłumaczy berlińska policja w oświadczeniu opublikowanym przez portal „Politico”.

Z oświadczenia policji wynika też, że już 10 maja rosyjskie i ukraińskie flagi będzie można wywieszać. Logika berlińskiej policji dorównuje więc logice „covidowej”.

- reklama -

Co komu wolno

Jeszcze na początku kwietnia w Niemczech, przy całkowitej bezradności władz, odbywały się prorosyjskie demonstracje, których uczestnicy wyjeżdżali lub wychodzi na ulice w kawalkadach obwieszonych rosyjskimi flagami. Oficjalnie Niemcy chcą uniknąć „powtórki z rozrywki” i zakazali flag. Na wszelki wypadek także ukraińskich.

Ukraińska dyplomacja jest oburzona.„Szanowna Pani Burmistrz Franzisko Giffey, ta skandaliczna decyzja berlińskiej policji musi zostać uchylona”, napisał w mediach społecznościowych ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk.

- reklama -

Na moment publikacji tego tekstu nic nie wiadomo, by władze Berlina zmieniły zdanie.

Źródło: Najwyższy Czas!

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Burmistrzowa
07.05.2022 19:08

ha, ha, ha IV Rzesza zmienia historię 🙁
To oni walczyli z czerwoną zarazą w obronie POlaków i Żydów 😉

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Kamienie milowe, czyli groźne skały

Premier Mateusz Morawiecki jeszcze nie tak dawno chwalił się wynegocjowaniem „kamieni milowych”. Teraz zdystansował się od nich prezydent Andrzej...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx