INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

15:23 | wtorek | 18.06.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Szok! Rosjanie nie słuchają Michnika!

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 czerwca

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Wygląda więc na to, że Rosjanie nie zapoznali się z opinią Adama Michnika, albo zapoznali się ale nie zamierzają się do niej stosować. Jest też i opcja, że w ogóle nie wiedzą o jego istnieniu.

Dla niektórych fanów „ojca redaktora” to wprost niesłychane, niemieszczące się im w głowach – Rosjanie zlekceważyli opinię Adama Michnika. Nie słuchają go i sprawiają, że Michnik jest ośmieszony. O co chodzi? W 2011 roku Michnik  w „Komsomolskiej Prawdzie” stwierdził: „Niewątpliwie, część naszego społeczeństwa jest chora na rusofobię i ksenofobię. Wolność jest dla wszystkich, dla mądrych i głupców i dla swołoczy. Są idioci, którzy twierdzą, że nie ma niepodległej Polski, natomiast istnieje projekt niemiecko-rosyjski. To są ludzie z ogrodu zoologicznego z bezmyślnym kompleksem antyrosyjskim. (…) U nas także są ludzie, którzy napisali list do Polaków: nie dowierzajcie Putinowi!”.

- reklama -

Kiedy w tym roku Rosja zaatakowała Ukrainę, Michnik rozpaczliwie próbując wyplątać się ze swojej wcześniejszej atencji dla Władimira Władimirowicza i Rosji, w maju 2022 roku ogłosił: „Teza, że Rosjanie masowo popierają wojnę, jest ryzykowna i ja bym się takim argumentem nie posługiwał”. Dokładnie w tym czasie, sondaże wskazywały, że 74 proc. Rosjan poparło wojnę. Michnik stwierdził jednak, że chociaż to Rosja jest agresorem, to lepiej mówić iż jest to „wojna Putina, a nie Rosji”.

Tymczasem po kilku kolejnych miesiącach, z badania opinii publicznej w Rosji, przeprowadzonego przez niezależne Centrum Lewady, wynika, że większość Rosjan wciąż popiera działania wojskowe na Ukrainie.76 proc. Rosjan popiera działania rosyjskich wojsk na Ukrainie, z czego 46 proc. zadeklarowało „silne poparcie”, a 30 proc. „ogólnie je popiera” – poinformowało Centrum Lewady.

48 proc. Rosjan uznało, że kontynuacja działań wojskowych na Ukrainie jest konieczna. 44 proc. opowiedziało się natomiast za negocjacjami pokojowymi, w tym większość badanych w wielu 18-39 lat – odnotowało Centrum Lewady.

- reklama -

Wygląda więc na to, że Rosjanie nie zapoznali się z opinią Adama Michnika, albo zapoznali się ale nie zamierzają się do niej stosować. Jest też i opcja, że w ogóle nie wiedzą o jego istnieniu. Biedny Michnik – znowu nikt nie potrzebuje jego opinii.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
AMBROGIO
04.09.2022 14:58

A w Polsce słuchają Adasia Michnika .
Na sygnał z ” Gaz. Wyb. ” zaatakowali , jak wściekle psy ,
dr Tomasza Greniucha /tzw.PiS
plus reszta autorytet – uuf/ , a ostatnio podręcznik ” HiT ” …
Tresura /33 lata/ jest skuteczna !

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Nie dajmy się wciągnąć w tę wojnę!

Wojna wisi w powietrzu i może się okazać, że Polska zostanie w nią zgodnie wepchnięta rękami PO-PiSu. W najnowszej...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx