INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

14:31 | niedziela | 29.01.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Szok! Rosjanie nie słuchają Michnika!

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 stycznia

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

Wygląda więc na to, że Rosjanie nie zapoznali się z opinią Adama Michnika, albo zapoznali się ale nie zamierzają się do niej stosować. Jest też i opcja, że w ogóle nie wiedzą o jego istnieniu.

Dla niektórych fanów „ojca redaktora” to wprost niesłychane, niemieszczące się im w głowach – Rosjanie zlekceważyli opinię Adama Michnika. Nie słuchają go i sprawiają, że Michnik jest ośmieszony. O co chodzi? W 2011 roku Michnik  w „Komsomolskiej Prawdzie” stwierdził: „Niewątpliwie, część naszego społeczeństwa jest chora na rusofobię i ksenofobię. Wolność jest dla wszystkich, dla mądrych i głupców i dla swołoczy. Są idioci, którzy twierdzą, że nie ma niepodległej Polski, natomiast istnieje projekt niemiecko-rosyjski. To są ludzie z ogrodu zoologicznego z bezmyślnym kompleksem antyrosyjskim. (…) U nas także są ludzie, którzy napisali list do Polaków: nie dowierzajcie Putinowi!”.

- reklama -

Kiedy w tym roku Rosja zaatakowała Ukrainę, Michnik rozpaczliwie próbując wyplątać się ze swojej wcześniejszej atencji dla Władimira Władimirowicza i Rosji, w maju 2022 roku ogłosił: „Teza, że Rosjanie masowo popierają wojnę, jest ryzykowna i ja bym się takim argumentem nie posługiwał”. Dokładnie w tym czasie, sondaże wskazywały, że 74 proc. Rosjan poparło wojnę. Michnik stwierdził jednak, że chociaż to Rosja jest agresorem, to lepiej mówić iż jest to „wojna Putina, a nie Rosji”.

Tymczasem po kilku kolejnych miesiącach, z badania opinii publicznej w Rosji, przeprowadzonego przez niezależne Centrum Lewady, wynika, że większość Rosjan wciąż popiera działania wojskowe na Ukrainie.76 proc. Rosjan popiera działania rosyjskich wojsk na Ukrainie, z czego 46 proc. zadeklarowało „silne poparcie”, a 30 proc. „ogólnie je popiera” – poinformowało Centrum Lewady.

48 proc. Rosjan uznało, że kontynuacja działań wojskowych na Ukrainie jest konieczna. 44 proc. opowiedziało się natomiast za negocjacjami pokojowymi, w tym większość badanych w wielu 18-39 lat – odnotowało Centrum Lewady.

- reklama -

Wygląda więc na to, że Rosjanie nie zapoznali się z opinią Adama Michnika, albo zapoznali się ale nie zamierzają się do niej stosować. Jest też i opcja, że w ogóle nie wiedzą o jego istnieniu. Biedny Michnik – znowu nikt nie potrzebuje jego opinii.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
AMBROGIO
04.09.2022 14:58

A w Polsce słuchają Adasia Michnika .
Na sygnał z ” Gaz. Wyb. ” zaatakowali , jak wściekle psy ,
dr Tomasza Greniucha /tzw.PiS
plus reszta autorytet – uuf/ , a ostatnio podręcznik ” HiT ” …
Tresura /33 lata/ jest skuteczna !

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Lewacy i politycy nienawidzą kierowców

Dlaczego lewacy i politycy nienawidzą kierowców? Na tak postawione pytanie można odpowiedzieć szybko i efektownie: lewacy nienawidzą wszelkiej normalności,...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx