INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:07 | poniedziałek | 23.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Andrzej Duda na ostrym zakręcie

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 maja

Świątynia sztuki zamiast świątyni Ducha Świętego  

Poniedziałek, 23 maja 1892 r. Zbudowany jeszcze w średniowieczu kościół u progu XX w. musiał ustąpić miejsca świątyni sztuki. Człowiekiem, który się z tym nie...

Koniecznie przeczytaj

Sobotnia „Gazeta Wyborcza” opublikowała kolejny sondaż wyborczy, z którego wynika, że poparcie dla kandydata PiS od kilku tygodni systematycznie i znacząco spada.

Według pracowni PBS, która przeprowadziła badania, na Andrzeja Dudę chce głosować 35 proc. ankietowanych, na Rafała Trzaskowskiego – 21 proc., a na Szymona Hołownię – 19 proc. Poza podium, ale z wysokim poparciem znajduje się Krzysztof Bosak (13 proc.), dalej zaś Robert Biedroń z Lewicy (8 proc.) i Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL z 5 proc.

- reklama -

Z kolei w czwartek pracownia Kantar opublikowała wyniki sondy, z których wynika, że na urzędującego prezydenta chce głosować 39 proc. wyborców, na Rafała Trzaskowskiego zaś 18 proc.

Obydwa badania, a także sondaż przeprowadzony dla życzliwego prezydentowi portalu wPolityce pokazują, że notowania Dudy spadają w sposób dramatyczny. Kantar oszacował je nawet na 20 proc. Sondaż Social Changes dla wPolityce.pl straty prezydenta oceniał na 8 proc.

– Nie da się jednak nie zauważyć rosnącego kryzysu, w jakim znalazła się większość rządząca oraz sztab prezydenta, w którym wciąż panuje przekonanie, że „Andrzej Duda wygra w cuglach” – oceniał sytuację życzliwy prezydentowi Dudzie Samuel Pereira z TVP Info.

- reklama -

Sytuacja zaczyna przypominać kampanię Bronisława Komorowskiego sprzed pięciu lat. Wtedy to zdecydowany faworyt przegrał z szerzej nieznanym kandydatem PiS.

Wszystko wskazuje więc na to, że zaplanowane na czerwiec wybory prezydenckie przestały być grą do jednej bramki, a urzędujący prezydent nie ma już reelekcji w kieszeni. Druga tura wyborów jest już pewna, a w nich może się wszystko zdarzyć.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Poprzedni artykułBajkalska kolebka amerykańskich Indian
Następny artykułPiS się kurczy
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Nie będzie łyżwiarskich zawodów w Rosji

Rosja została wykluczona z zawodów łyżwiarskich. Teraz się dziwi i zapowiada poprzez swoich sportowców, że świat na kolanach będzie...

Przeczytaj jeszcze to!