INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

01:03 | poniedziałek | 06.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Kaczyński zapowiada zmiany w rządzie, wymiarze sprawiedliwości i mediach

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

W cieniu wczorajszego zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na drugą kadencję prezydencką, odbyło się zamknięte posiedzenie klubu PiS, na którym z przemówieniem programowym wystąpił Jarosław Kaczyński.

Jak podaje „Rzeczpospolita” Kaczyński miał nakreślić głębokie zmiany, jakie muszą zajść w PiS, by można było myśleć o zwycięstwie w wyborach parlamentarnych w 2023 r. Zdaniem prezesa, partia musi poszerzyć się o nowych ludzi, o „elektorat aspiracyjny”, powstający dzięki dotychczasowej polityce.

Kaczyński mówił też o przeprowadzeniu – w porozumieniu z Andrzejem Dudą – reform w wymiaru sprawiedliwości i rynku medialnego. Padła wreszcie zapowiedź głębokiej rekonstrukcji rządu we wrześniu.

– Prezes PiS Jarosław Kaczyński podsumował kampanię wyborczą, dziękował za udział w tej kampanii posłom, ministrom, działaczom i strukturom. Ale także powiedział, co wszyscy przyjęli z entuzjazmem, że wakacje będą krótkie i po wakacjach ruszamy z nową energią do działań, które są przed nami. O szczegółach powiemy, kiedy się spotkamy po wakacjach – mówił dziennikarzom po posiedzeniu Ryszard Terlecki.

Terlecki nie wykluczył także, że w planowanym na 7-8 listopada kongresie PiS dojdzie do zmian, które mają na celu „pewne przeorganizowanie partii”.

Źródło: Rzeczpospolita; wPolityce

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Gigantyczne inwestycje w projekt medialny Donalda Trumpa

Nowa firma Donalda Trumpa zajmująca się mediami społecznościowymi, wraz z partnerskim funduszem restrukturyzacyjnym, podpisały z inwestorami instytucjonalnymi gigantyczne umowy...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x