INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:13 | sobota | 10.12.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Morawiecki: Bogaci ludzie gdzieś przecież mieszkają

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

10 grudnia

Uciekli do Mandżurii

3 grudnia 1941 r. Sikorski świetnie wiedział o wywózkach, pociągach pełnych Polaków, zmierzających na Syberię i do Kazachstanu. Chciał ich ratować. Szansa pojawiła się, gdy...

Koniecznie przeczytaj

W rozmowie z portalem Wprost.pl premier Mateusz Morawiecki przedstawił powody, dla których zdecydowano się zaproponować rewolucję podatkową, zawartą w Polskim Ładzie.

W minioną sobotę, prezentując Polski Ład rząd zapowiedział podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. złotych i zwiększenie progu podatkowego z 80 do 120 tys. złotych.

- reklama -

–  Musimy przecież budować sprawiedliwy system podatkowy, nie taki, który jest degresywny. Bo system dziś obowiązujący jest niesprawiedliwy, a w niektórych przypadkach mocno niesprawiedliwy – powiedział Mateusz Morawiecki.

– Bogaci korzystają z naszych dróg, chodników, szkół, służby zdrowia, czyli z infrastruktury budowanej przez całe społeczeństwo i często jest tak, że nie łożą na to odpowiednio do swoich zarobków. To nieuczciwe – dodał premier.

– Na przykład lekarz, który zarabia na umowie o pracę 15 000 zł, zarobi o ok. 160 złotych mniej, czyli obciążenie wzrośnie mniej niż o 2 proc. Natomiast dowodem na wsparcie klasy średniej w Polskim Ładzie jest podniesienie pierwszy raz od kilkunastu lat drugiego progu podatkowego o prawie 34 tysiące złotych, do poziomu 120 tysięcy złotych – przekonywał premier, przedstawiając szczegóły zmian.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Czy Morawiecki wykorzysta szansę?

Oto pierwszy raz od tysiąca lat Niemcy stają się zależne od Polski. To idealna okazja, by skończyć z ze...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx