INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:23 | czwartek | 02.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Jesienią spodziewamy się czwartej fali wirusa i kolejnych obostrzeń. Pesymistyczne nastroje Polaków

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

2 maja

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

71,8 proc. Polaków spodziewa się przywrócenia jesienią obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną – wynika z sondażu SW Research dla portalu rp.pl. Prawie połowa z nich przewiduje jednak, że obostrzenia będą wprowadzone w mniejszym zakresie niż jesienią 2020 r. i wiosną tego roku.

Uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl. zadano pytanie: “Czy Pani/Pana zdaniem jesienią czeka nas powrót obostrzeń w związku z sytuacją epidemiczną?”.

- reklama -

Na tak zadane pytanie “tak” odpowiedziało 36,6 proc. respondentów. Odpowiedź “tak, ale w mniejszym zakresie niż jesienią 2020 r. i wiosną 2021 r.” wybrało 35,2 proc. ankietowanych – podaje portal.

Z sondażu wynika też, że wprowadzenia obostrzeń nie spodziewa się 11,5 proc. respondentów, a 16,7 proc. badanych nie ma zdania w tej kwestii.

“Przywrócenia obostrzeń w jakimkolwiek zakresie spodziewa się 76 proc. respondentów między 25. a 34. rokiem życia i 77 proc. osób z wyższym wykształceniem. Powrót reżimu sanitarnego przewiduje 4 na 5 osób o dochodach w granicach 2001 – 3000 zł i częściej niż 3 na 4 mieszkańców największych miast (77 proc.) – komentuje wyniki badania cytowany przez portal Piotr Zimolzak, wiceprezes zarządu agencji badawczej SW Research.

- reklama -

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 29.06-30.06.2021 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne. (PAP)

Krzysztof Kowalczyk

krz/ itm/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

NIEMIECKIE SZMATY OD ADIDASA DLA POLSKICH OLIMPIJCZYKÓW

Przez 14 lat polska firma 4F spełniała kryteria i nagle przestała. Dlaczego? Tego właśnie nie wiadomo. Dlaczego Polski Komitet...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx