INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:09 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Partia nie zapomina

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

W Chinach rozpoczyna się proces rozliczeń związany z epidemią koronawirusa. Myliłby się jednak ktoś, kto uznałby, że kłopoty mają osoby odpowiedzialne za zbyt późne wykrycie choroby, czy niewłaściwie zarządzanie kryzysem. Jest wprost przeciwnie: na cenzurowanym znaleźli się ludzie, którzy próbowali alarmować świat o skali epidemii. Bądź też tacy, którzy za winnych uznają Partię Komunistyczną i jej przewodniczącego Xi Jinpinga. Partia nie zapomina.

Malwersant Ren

Taki los spotkał jednego z chińskich potentatów Ren Zhiqianga, który jeszcze do niedawna był szanowanym biznesmenem i członkiem partii. Ren napisał ostrą krytykę postępowania Xi i partii wobec pandemii koronawirusa, po czym nagle zniknął z przestrzeni publicznej. W tym tygodniu chiński wymiar sprawiedliwości stwierdził, ż Ren dopuścił się poważnego naruszenia dyscypliny partyjnej i prawa. Nie padły jednak żadne zarzuty.

- reklama -

Nie jest to jednak pierwsze, opozycyjne wystąpienie Ren Zhiqianga. Już w 2016 r. biznesmen został zawieszony w prawach członka partii. Jego konta w mediach społecznościowych, które obserwowało 37 mln osób (!), zostały zawieszone.

Nic nie wolno mówić

Z zarzutami będzie musiała się także zmierzyć doktor Ai Fen z Wuhan. U progu epidemii zaczęła ostrzegać lekarzy na swoim oddziale, że kilkoro pacjentów zachorowało na infekcję podobną do SARS. W epidemii, która wybuchła kilkanaście lat temu miało stracić życie 800 osób. Przynajmniej według oficjalnych danych. Tego samego dnia władze szpitala ostrzegły ją, że osoby rozpowszechniające fałszywe informacje i wywołujące w ten sposób panikę, będą pociągnięte do odpowiedzialności. Ai Fen otrzymała też instrukcje, by o tajemniczych chorych nie rozmawiać z nikim. Nawet z własnym mężem. – Byłam oszołomiona – Wiedziałam, że u pacjentów znaleziono bardzo ważny wirus. Inni lekarze powiedzieliby, jak można nic nie powiedzieć? To instynkt lekarza, prawda? Co zrobiłam źle? – powiedziała później magazynowi „Ren Wu”.

Fałszowanie i ukrywanie informacji dotyczących koronawirusa spowodowało, że świat zlekceważył przygotowania do epidemii. W ten sposób wszyscy staliśmy się ofiarami chińskiej polityki wewnętrznej.

Partia nie zapomina

Pod koniec lutego 2020 r. chińskie ministerstwo bezpieczeństwa publicznego ogłosiło listę 5111 przypadków osób, które „umyślnie fałszowały i rozpowszechniały nieprawdziwe i szkodliwe informacje”. Akcja ma bez wątpienia wymiar wewnętrzny: próbę obrony autorytetu Xi Jinpinga i chińskiej Partii Komunistycznej. Tyle że fałszowanie i ukrywanie informacji dotyczących koronawirusa spowodowało, że świat zlekceważył przygotowania do epidemii. W ten sposób wszyscy staliśmy się ofiarami chińskiej polityki wewnętrznej.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!