Opozycja wygrywa głosowanie w Sejmie dotyczące Daniela Obajtka!

0
1359
fot: SEJM.GOV

Kolejny raz Zjednoczona Prawica musi mierzyć się z porażką w parlamencie. Po tym jak minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przedstawił posłom informację na temat działań podejmowanych przez prokuraturę we wszystkich sprawach, w których podejrzanym lub oskarżonym był obecny prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, koalicja rządząca przegrała głosowanie.

O informację Zbigniewa Ziobry na ten temat wnioskowali posłowie klubu Koalicji Obywatelskiej.

Chwilę później odbyło się głosowanie, które niepodziewanie wygrała opozycja!

Za wprowadzeniem do porządku obrad informacji ministra sprawiedliwości było 170 posłów, 151 posłów było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Wniosek poparło dwóch posłów klubu PiS (Andrzej Adamczyk i Zbigniew Girzyński), 104 z KO, 37 z Lewicy, 14 z Koalicji Polskiej, 3 z Konfederacji, 5 z Polski 2050, 2 z Polskich Spraw oraz 3 niezrzeszonych.

Przeciw głosowało 149 posłów PiS i 2 z Konfederacji (Konrad Berkowicz i Robert Winnicki).

139 posłów nie głosowało, m.in. 81 z PiS, 23 z KO i po 10 z Lewicy i Koalicji Polskiej.

Mało brakowało, żeby doszło do anulowania głosowania z uwagi na nieobecność liczby posłów PiS na sali, oraz jak mówiła sama marszałek Elżbieta Witek „zbyt szybkie czytanie”.

Czytajcie więcej o sprawie tutaj: Posłowie opozycji alarmują! Marszałek Witek anulowała głosowanie bo większość rządząca przegrywa

- reklama -
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze