INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

03:00 | piątek | 21.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Szokujące oskarżenia Banasia! Reaguje prokuratura krajowa

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

W poniedziałek prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś, oskarżył służby o niewłaściwe działanie w jego sprawie. Prokuratura Krajowa szybko zdementowała rewelacje prezesa NIK.

Dysponuję oświadczeniami osób, które nakłaniano do składania fałszywych zeznań, obciążających mnie i moją rodzinę. W zamian za to osobom tym proponowano opuszczenie aresztu tymczasowego i oczekiwanie na proces w domu. Ponieważ nie uległy szantażowi przedstawicieli prokuratury i służb specjalnych, spędziły w areszcie tymczasowym prawie 2,5 roku – poinformował Marian Banaś.

- reklama -

Do sprawy bardzo szybko odniosła się Prokuratura Krajowa, w której oświadczeniu czytamy, iż słowa Mariana Banasia nie są zgodne z rzeczywistością.

Prokuratura Krajowa oświadcza, że przekazane dziś na konferencji prasowej Prezesa NIK Mariana Banasia informacje dotyczące rzekomo bezprawnego gromadzenia przez prokuratorów dowodów w śledztwie, w którym Prokuratura Regionalna w Białymstoku chce mu przedstawić zarzuty są nieprawdziwe – przekazała w komunikacie Prokuratura Krajowa.

Materiały będące podstawą skierowania wniosku o uchylenie immunitetu Prezesowi NIK opierają się przede wszystkim na dokumentacji odnalezionej przez CBA w wyniku kilkudziesięciu przeszukań oraz z banków, urzędów i innych instytucji, a także na analizach i opiniach biegłych sporządzonych w oparciu o te dokumenty.

- reklama -

Źródło: Prokuratura Krajowa

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
piter
18.10.2021 16:43

. . . wart Pac pałaca , a pałac Paca !

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

PiS odpiera zarzuty o masowej inwigilacji dziennikarzy, prawników i polityków. Suski: To były niewielkie ilości, nieprzekraczające kilkuset osób w ciągu roku

Opozycja oskarża służby o masową inwigilację przeciwników PiS. Do sprawy odniósł się członek sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x