INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

16:59 | sobota | 22.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Rasizm po chińsku

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Ambasadorowie państw afrykańskich akredytowani w Pekinie wniesli do tamtejszych władz skargę na coraz silniejszą dyskryminację Afrykanów w Państwie Środka.

Coraz powszechniejsze są przykłady takiego zachowania. W Guangzhou stolicy prowincji Guangdong, pochodzący z Afryki byli siłą usuwani z centrów handlowych, odbierano im paszporty, przemocą zmuszano do przeprowadzania testów na obecność rozmaitych wirusów, wreszcie usunięto z hoteli w środku nocy.

- reklama -

W Kantonie, gdzie znajduje się najliczniejsza społeczność afrykańska w Chinach, czarnoskórym mieszkańcom grożono cofnięciem wizy, aresztowaniami, zatrzymaniem i deportacją. Wreszcie lokalna policja nakazała barom i restauracjom „nie obsługiwać klientów, którzy wydają się pochodzić z Afryki”, miejscowi urzędnicy zaś zmusili osoby wyglądające na Afrykanów do poddania się testom na obecność wirusów i 14 dni ścisłej kwarantanny na własny koszt.

Sytuacja jest na tyle poważna, że amerykański Departament Stanu zalecił Afroamerykanom „unikanie obszaru Kantonu aż do odwołania”.

Chińskie władze z premedytacją dopuściły do wybuchu epidemii

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Dwa lata więzienia i ponad 135 tys. złotych kary za „leczenie homoseksualizmu”. Nowe prawo przeszło głosami prawicy

Do dwóch lat więzienia i 135,8 tys. złotych kary przewiduje nowe prawa za leczenie homoseksualizmu. Wysoka kara ma odstraszyć...

Przeczytaj jeszcze to!