INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:44 | sobota | 01.10.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Niemcy już nie chcą imigrantów

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

1 października

Ostatni Piastowic

30 września 1089 r. Polacy lubią się szczyć, że w historii nie mieli królobójców. Cóż nie jest to do końca prawda. Już pierwsi władcy mieli...

Koniecznie przeczytaj

Pod wpływem pandemii Niemcy rezygnują z liberalnej polityki imigracyjnej. Berlin wprowadza zaostrzone przepisy dla wszystkich grup cudzoziemców wjeżdżających do kraju.

Jak informuje Deutsche Welle, rząd federalny zaostrza przepisy wjazdowe. Po ich wprowadzeniu, każda osoba, która ukryła konflikt z prawem nie może liczyć na zaliczenie do żadnej kategorii prawa pobytu w Niemczech.

- reklama -

Według informacji medialnych, kluczowy jest projekt zapisu mówiący, że ukrycie przed służbami celnymi i imigracyjnymi prawdziwych danych lub nie udzielenie informacji na swój temat, automatycznie pozbawi prawa pobytu w Niemczech. Przy obecnym poziomie baz danych i wzmocnionej kontroli międzynarodowego ruchu osobowego, przepis wywoła faktyczną blokadę wjazdu dla wielu grup chętnych.

Działaniem nowego prawa mają zostać objęte również osoby, które już przebywają na terytorium niemieckim. Chodzi głównie o imigrantów ekonomicznych i uchodźców, których przyjęto od 2015 r.

Zmiany prawne dotkną wszystkich, którzy aplikują o prawo stałego pobytu, jak również starających się o niemieckie obywatelstwo. W przypadku wykrycia faktu ukrycia prawdziwych danych, automatycznemu anulowaniu ulega dotychczasowy, wymagany okres nieprzerwanego życia w Niemczech.

- reklama -

Takie osoby zostaną deportowane, a ich dzieci pozbawione praw pobytowych. Wyjątkiem będą dzieci poniżej pięciu lat oraz pochodzące z małżeństw, w których jeden z rodziców jest obywatelem niemieckim.

Identyczne uregulowania dotkną oszustów starających się o wszystkie kategorie pobytu czasowego i związane z nimi przywileje socjalne.

Oddzielną grupą objętą nowym prawodawstwem będą osoby ubiegające się o czasową ochronę lub pobyt na podstawie Konwencji Genewskiej o Uchodźcach. Z całą surowością będzie egzekwowane międzynarodowe postanowienie o zakazie posiadania kilku obywatelstw.

- reklama -

Jak informuje Deutsche Welle pakiet zmian imigracyjnych znajduje się na etapie konsultacji międzyresortowych. Przypomina, że w chwili obecnej do uzyskania obywatelstwa lub stałej karty pobytowej wymagane jest 8 lat nieprzerwanego życia w Niemczech. Ponadto aplikant musi wykazać się niekaralnością, znajomością języka i zarabiać na samodzielne utrzymanie. Wymagane jest także pozytywne zaliczenie testu ze znajomości systemu politycznego, historii i kultury Niemiec.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Poprzedni artykułW Europie wybuchnie rewolucja
Następny artykułAresztowania w Hongkongu
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Ruski agent czy pożyteczny idiota? cz. II

Z Radkiem Sikorskim coś się dzieje. Jego własne pytanie o tabletki aż się narzuca. Zwłaszcza patrząc na jego najnowszy...

Przeczytaj jeszcze to!