INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:44 | sobota | 01.10.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Aresztowania w Hongkongu

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

1 października

Ostatni Piastowic

30 września 1089 r. Polacy lubią się szczyć, że w historii nie mieli królobójców. Cóż nie jest to do końca prawda. Już pierwsi władcy mieli...

Koniecznie przeczytaj

Chińska policja przeprowadziła dziś rano aresztowania wśród działaczy opozycji demokratycznej.

Między innymi zatrzymany został 72-letni Jimmy Lai, założyciel lokalnej gazety „Apple Daily”, oraz znani działacze: Martin Lee, Margaret Ng, Albert Ho, Leung Kwok-hung, Au Nok-hin i Leung Yiu-chung.

- reklama -

Wszystkim zatrzymanym postawiono zarzut organizowania nielegalnych zgromadzeń i brania w nich udziały w sierpniu i październiku 2019 r. W połowie maja wszyscy mają stawić się w sądzie, gdzie zostanie im przedstawione akty oskarżenia.

– W końcu zostałem oskarżonym. Czuję wielką ulgę. Przez tyle lat, tyle miesięcy, tak wielu dobrych młodych ludzi zostało aresztowanych i oskarżonych, podczas gdy ja nie zostałem aresztowany. Przykro mi z tego powodu – powiedział jeden z zatrzymanych, 81-letni Martin Lee, jeden z założycieli Partii Demokratycznej w Hongkongu.

– Dzisiejsze aresztowania w Hongkongu to kolejny gwóźdź do trumny ustroju, opartego na założeniu, że Chiny są jedne, ale mają dwa systemy prawne – powiedział Sophie Richardson, Human Rights Watch w Chinach.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Ruski agent czy pożyteczny idiota? cz. II

Z Radkiem Sikorskim coś się dzieje. Jego własne pytanie o tabletki aż się narzuca. Zwłaszcza patrząc na jego najnowszy...

Przeczytaj jeszcze to!