INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

12:15 | sobota | 04.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Aresztowania w Hongkongu

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Chińska policja przeprowadziła dziś rano aresztowania wśród działaczy opozycji demokratycznej.

Między innymi zatrzymany został 72-letni Jimmy Lai, założyciel lokalnej gazety „Apple Daily”, oraz znani działacze: Martin Lee, Margaret Ng, Albert Ho, Leung Kwok-hung, Au Nok-hin i Leung Yiu-chung.

Wszystkim zatrzymanym postawiono zarzut organizowania nielegalnych zgromadzeń i brania w nich udziały w sierpniu i październiku 2019 r. W połowie maja wszyscy mają stawić się w sądzie, gdzie zostanie im przedstawione akty oskarżenia.

– W końcu zostałem oskarżonym. Czuję wielką ulgę. Przez tyle lat, tyle miesięcy, tak wielu dobrych młodych ludzi zostało aresztowanych i oskarżonych, podczas gdy ja nie zostałem aresztowany. Przykro mi z tego powodu – powiedział jeden z zatrzymanych, 81-letni Martin Lee, jeden z założycieli Partii Demokratycznej w Hongkongu.

– Dzisiejsze aresztowania w Hongkongu to kolejny gwóźdź do trumny ustroju, opartego na założeniu, że Chiny są jedne, ale mają dwa systemy prawne – powiedział Sophie Richardson, Human Rights Watch w Chinach.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Dramatyczny brak równości w dostępie do szczepień

Globalna inicjatywa udostępniania szczepionek COVAX ogranicza zobowiązania wobec ubogich regionów. Luka szczepionkowa zamienia się w przepaść, aby bowiem spełnić...

Przeczytaj jeszcze to!