INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

10:11 | wtorek | 09.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Australia: prawie dwa miliony osób ściągnęło aplikację do śledzenia kontaktów

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

9 sierpnia

Zaczęło się od drewnianego kościółka i kamiennej strażnicy

9 sierpnia 1382 r. Zaczęło się zwyczajnie – od sprowadzenia do Polski szesnastu zakonników. Nie wiadomo dokładnie, kto tego dokonał, chociaż większość historyków wskazuje na...

Koniecznie przeczytaj

W ciągu niecałej doby od jej uruchomienia aż 1,9 mln mieszkańców Australii – ponad 7 proc. ludności – korzysta z aplikacji CovidSafe, która ma pomóc w kontrolowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa – poinformował w poniedziałek minister zdrowia Greg Hunt.

“Ten wysiłek pomoże nam chronić siebie, nasze rodziny, nasze pielęgniarki i naszych lekarzy” – napisał na Twitterze Hunt.

- reklama -

Korzystanie z aplikacji ma służyć do rejestracji kontaktów użytkowników, aby ułatwić śledzenie rozprzestrzeniania się wirusa i izolację narażonych osób. To jeden z kluczowych elementów strategii australijskiego rządu dotyczącej luzowania restrykcji wprowadzonych na czas epidemii. Drugi filar to masowe badania na Covid-19, również dla osób nie wykazujących objawów.

Statystyki wskazują, że epidemia koronawirusa w Australii wygasa. W ciągu ostatnich 24 godzin wykryto zaledwie pięć nowych zakażeń. W najludniejszym stanie kraju, Nowej Południowej Walii, przybyły dwa przypadki – oba “zaimportowane”. Łącznie na Covid-19 zachorowało 6720 osób, z czego ponad 5586 już wyzdrowiało. Zmarły 83 osoby.

W tym tygodniu dwa australijskie stany zapowiedziały zniesienie części obostrzeń. Australia Zachodnia pozwoli na zgromadzenia do 10 osób, zaś władze Queensland otworzyły parki narodowe i zamierzają otworzyć m.in. większość sklepów oraz pozwolić na pikniki. 

- reklama -

Źródło: PAP

Zobacz także: Powstała aplikacja, która będzie obliczać ryzyko zakażenia koronawirusem

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Jak dwóch gejów dziecka zachciało i im się odwidziało

Dwóch tatusiów chciało mieć dziecko. Zamówili je sobie przez in vitro. Ale doszło do „pomyłki”. Na świat przyszła dziewczynka,...

Przeczytaj jeszcze to!