INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:51 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

To nie Putin, to „historia naszego gatunku”!

Czas czytania: 3 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Roczniki, czyli kroniki słynnego Królestwa Polskiego

19 maja 1480 r. To najbardziej znany polski kronikarz. Mało kto jednak wie, że był także znakomitym geografem, dyplomatą i nauczycielem. 18 maja 1480 r....

Koniecznie przeczytaj

Piotr Szubarczyk

Dorota Sumińska jest weterynarzem. Zna się dobrze na zwierzętach, pisze o nich i mówi bardzo ciekawie. Miło jest jej posłuchać. Ostatnio jednak postanowiła się wypowiedzieć na temat agresji rosyjskiej na Ukrainie. Doprawdy, lepiej by było, gdyby się za to nigdy nie zabierała!

- reklama -

W tekście zamieszczonym dziś (23 kwietnia) w brudnej gazecie, w jej perwersyjnym dodatku „Wysokie Obcasy”, Sumińska ubolewa nad tą wojną, ale nie widzi winnych! Swoją diagnozę przyczyn wojny zaczyna od Adama i Ewy! „Dotychczasowa historia losów naszego gatunku pokazuje, że wojny wyznaczają jej tor”.

No to znaczy, że wszystko jest OK? Wszystko odbywa się zgodnie z „historią gatunku”? To znaczy, że trzeba to po prostu przeczekać?

„To, co obecnie dzieje się w Ukrainie, jest nie do zniesienia. Samo patrzenie na zdjęcia czy słuchanie relacji świadków, pali jak rozgrzane żelazo. Przynajmniej ja to tak odczuwam, ale myślę, że inni też […]. Czy jako gatunek jesteśmy w stanie nauczyć się takiego sposobu na życie, by wystrzegać się okrucieństwa? Dotychczasowa historia losów naszego gatunku jasno pokazuje, że nie, bo to właśnie wojny wyznaczają jej tor. Czy jest więc sposób na zmianę? Myślę, że jest, i to na zmianę radykalną”.

- reklama -

Wspaniale! Wreszcie ktoś nam powie, jak pokonać rosyjskie bestie i uratować Mariupol! Pani Doroto, dziękujemy! Czytam dalej, z wypiekami na twarzy, ale już po następnym zdaniu szczęka mi opada:

Dotychczasowa edukacja nie wychowuje pacyfistów. Dotychczasowa polityka nigdy nie wyklucza „zbrojnej ingerencji”. Siła cały czas jest wyznacznikiem mocy sprawczej. Piszę to, bo pamiętam lekcje historii, wojenne opowieści mojej rodziny i przeczytane książki. Jednak najbardziej pamiętam słowa wypowiedziane bardzo dawno temu przez autora powieści, nomen omen, <Wojna i pokój>, Lwa Tołstoja: <Dopóki na świecie będzie choć jedna rzeźnia, nie znikną pola bitew>”.

I wszystko jasne! Trzeba zlikwidować rzeźnie i wychować pacyfistów, a nie takich wariatów, jak ci Ukraińcy w betonowych piwnicach zakładów metalurgicznych w Mariupolu! Będzie dobrze! Od początku tak trzeba było, kiedy Moskale weszli na terytorium Ukrainy! Zamiast się opierać, trzeba było pokochać Mać Rosję, która jest także macią Ukraińców i Białorusinów! Mówi to pułkownik KGB, więc lepiej nie przeciągać struny!

- reklama -

Jest kilka słabych punktów w tym genialnym planie, proszę Pani Weterynarki. Trzeba by usunąć z pamięci ponad dwa tysiące lat naszej cywilizacji. Na przykład takie nieodpowiedzialne wypowiedzi, będące wynikiem niedostatecznego wychowania pacyfistycznego: Dulce et decorum est pro patria mori… (Słodko i zaszczytnie jest umierać za ojczyznę…) – Horacy. Albo: A jest li komu droga otwarta do nieba? Tym, co służą Ojczyźnie. Wątpić nie potrzeba… (Jan z Czarnolasu). Albo: Lecz zaklinam, niech żywi nie tracą nadziei […], a kiedy trzeba na śmierć idą o kolei, jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec… (Juliusz Słowacki). Albo: Co nam obca przemoc wzięła, szablą odbierzemy! (Wybicki). Trzeba to wszystko wyrzucić na śmietnik, wpiąć kwiatek we włosy i oddać się rozważaniom pacyfistycznym. Putin będzie zachwycony!

Na koniec moja dobra rada. Taka weterynaryjna, czysto fizjologiczna: zanim usiądzie się do komputera, dobrze jest się porządnie wysikać… A poza tym to uwielbiam słuchać, jak pani opowiada o kotach…

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Ewa
01.05.2022 22:21

Na Boga wojna na Ukrainie nie jest to przypadek odosobniony. Na świecie jest wiele konfliktów i nikt tak nie ubolewa nad innymi tylko Ukrainą. Od 70 lat Izrael ostrzeliwuje , morduje Palestyńczyków, Arabów. Wysiedlają ,burzą ,bombardują a o tym cisza. Tylko Ukraina. Saudyjczycy dokonują rzezi w Jemenie a o tym cisza. Tylko Ukraina. W przyszłości, niedalekiej czkawką nam się to odbije.

Ewa
01.05.2022 22:28

Jestem od dawna czytelniczką ‘Warszawskiej Gazety’ . Wszystkie artykuły czytam ponieważ są ciekawe. Przestańcie ubolewać tylko nad Ukrainą Panie redaktorze . Pochylmy się nad innymi.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Żydowska policja w Jerozolimie spałowała uczestników pogrzebu dziennikarki

Współczesny Izrael w pigułce –  dziennikarka zostaje zabita strzałem w głowę przez żydowskie wojsko, potem żydowska policja nie pozwala...

Przeczytaj jeszcze to!

2
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x