INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

21:44 | czwartek | 02.02.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Trump zapowiada ataki na Iran

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

2 lutego

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

Donald Trump ostrzegł Teheran, że jeśli szyickie bojówki nie zaprzestaną ostrzałów amerykańskich obiektów w Iraku, Waszyngton zaatakuje Iran.

Prezydent USA ostrzegł irańskich ajatollahów przed eskalowaniem napięcia w sąsiednim Iraku. Donald Trump napisał w Twitterze, że amerykański wywiad dysponuje informacjami o planach kolejnych napaści na amerykańskie obiekty w tym kraju.

- reklama -

3 stycznia br. Amerykanie zlikwidowali dowódcę irańskiej jednostki Al-Kuds, odpowiedzialnego za setki zamachów terrorystycznych na Bliskim Wschodzie. Kasem Sulejmani został zabity w Iraku po spotkaniu z dowódcami, wspierających Teheran szyickich milicji.

Od tego czasu Iran prowadzi z USA niewypowiedzianą wojnę, w ramach której celami ataków są amerykańskie bazy wojskowe w Iraku. Wielokrotnie atakowana była także ambasada USA w Bagdadzie.

Trump ostrzegł ajatollahów, że w przypadku ran lub śmierci amerykańskich żołnierzy, nie zawaha się przed wydaniem rozkazu odwetowego ataku na strategiczne cele w Iranie.

- reklama -

Wpis prezydenta wywołał oficjalną reakcję Teheranu. Tamtejsze MSZ oświadczyło, że Iran nie chce wojny, ale jest gotowy dać nauczkę każdemu agresorowi.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Źle się dzieje w domu Jandy – nic nie musi

Krystynie Jandzie i tak źle, i tak niedobrze. W teatrze – dobrze, bo ma pełną widownię i źle, bo...

Przeczytaj jeszcze to!