INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

10:32 | środa | 17.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Trump zapowiada ataki na Iran

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

17 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Donald Trump ostrzegł Teheran, że jeśli szyickie bojówki nie zaprzestaną ostrzałów amerykańskich obiektów w Iraku, Waszyngton zaatakuje Iran.

Prezydent USA ostrzegł irańskich ajatollahów przed eskalowaniem napięcia w sąsiednim Iraku. Donald Trump napisał w Twitterze, że amerykański wywiad dysponuje informacjami o planach kolejnych napaści na amerykańskie obiekty w tym kraju.

- reklama -

3 stycznia br. Amerykanie zlikwidowali dowódcę irańskiej jednostki Al-Kuds, odpowiedzialnego za setki zamachów terrorystycznych na Bliskim Wschodzie. Kasem Sulejmani został zabity w Iraku po spotkaniu z dowódcami, wspierających Teheran szyickich milicji.

Od tego czasu Iran prowadzi z USA niewypowiedzianą wojnę, w ramach której celami ataków są amerykańskie bazy wojskowe w Iraku. Wielokrotnie atakowana była także ambasada USA w Bagdadzie.

Trump ostrzegł ajatollahów, że w przypadku ran lub śmierci amerykańskich żołnierzy, nie zawaha się przed wydaniem rozkazu odwetowego ataku na strategiczne cele w Iranie.

- reklama -

Wpis prezydenta wywołał oficjalną reakcję Teheranu. Tamtejsze MSZ oświadczyło, że Iran nie chce wojny, ale jest gotowy dać nauczkę każdemu agresorowi.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklama spot_img

Ostatnio dodane

“MAUS” po raz drugi

Czyli Żydzi przedstawiani w palestyńskim podręczniku szkolnym jako „synowie świń”, to podżeganie do nienawiści, a Polacy przedstawiani w amerykańskim podręczniku (właściwie szkolnej...

Przeczytaj jeszcze to!