INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

18:10 | czwartek | 07.07.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Trump zapowiada ataki na Iran

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

7 lipca

Gdy umarł król…

7 lipca 1572 r. Ostatni Jagiellon zmarł bezpotomnie w wieku 52 lat. Dla Królestwa była to prawdziwa tragedia. Kto wie, jak potoczyłby się losy Polski,...

Koniecznie przeczytaj

Donald Trump ostrzegł Teheran, że jeśli szyickie bojówki nie zaprzestaną ostrzałów amerykańskich obiektów w Iraku, Waszyngton zaatakuje Iran.

Prezydent USA ostrzegł irańskich ajatollahów przed eskalowaniem napięcia w sąsiednim Iraku. Donald Trump napisał w Twitterze, że amerykański wywiad dysponuje informacjami o planach kolejnych napaści na amerykańskie obiekty w tym kraju.

- reklama -

3 stycznia br. Amerykanie zlikwidowali dowódcę irańskiej jednostki Al-Kuds, odpowiedzialnego za setki zamachów terrorystycznych na Bliskim Wschodzie. Kasem Sulejmani został zabity w Iraku po spotkaniu z dowódcami, wspierających Teheran szyickich milicji.

Od tego czasu Iran prowadzi z USA niewypowiedzianą wojnę, w ramach której celami ataków są amerykańskie bazy wojskowe w Iraku. Wielokrotnie atakowana była także ambasada USA w Bagdadzie.

Trump ostrzegł ajatollahów, że w przypadku ran lub śmierci amerykańskich żołnierzy, nie zawaha się przed wydaniem rozkazu odwetowego ataku na strategiczne cele w Iranie.

- reklama -

Wpis prezydenta wywołał oficjalną reakcję Teheranu. Tamtejsze MSZ oświadczyło, że Iran nie chce wojny, ale jest gotowy dać nauczkę każdemu agresorowi.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Zaczęło się! W Niemczech pierwsza spółdzielnia limituje ciepłą wodę. W Polsce będzie tak samo?

Na naszych oczach spełniają się czarne powieści sinece fiction, mówiące o świecie z racjonowaną żywnością z laboratoriów i dostawami...

Przeczytaj jeszcze to!