INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

00:55 | wtorek | 06.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Trump zapowiada ataki na Iran

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

6 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Donald Trump ostrzegł Teheran, że jeśli szyickie bojówki nie zaprzestaną ostrzałów amerykańskich obiektów w Iraku, Waszyngton zaatakuje Iran.

Prezydent USA ostrzegł irańskich ajatollahów przed eskalowaniem napięcia w sąsiednim Iraku. Donald Trump napisał w Twitterze, że amerykański wywiad dysponuje informacjami o planach kolejnych napaści na amerykańskie obiekty w tym kraju.

- reklama -

3 stycznia br. Amerykanie zlikwidowali dowódcę irańskiej jednostki Al-Kuds, odpowiedzialnego za setki zamachów terrorystycznych na Bliskim Wschodzie. Kasem Sulejmani został zabity w Iraku po spotkaniu z dowódcami, wspierających Teheran szyickich milicji.

Od tego czasu Iran prowadzi z USA niewypowiedzianą wojnę, w ramach której celami ataków są amerykańskie bazy wojskowe w Iraku. Wielokrotnie atakowana była także ambasada USA w Bagdadzie.

Trump ostrzegł ajatollahów, że w przypadku ran lub śmierci amerykańskich żołnierzy, nie zawaha się przed wydaniem rozkazu odwetowego ataku na strategiczne cele w Iranie.

- reklama -

Wpis prezydenta wywołał oficjalną reakcję Teheranu. Tamtejsze MSZ oświadczyło, że Iran nie chce wojny, ale jest gotowy dać nauczkę każdemu agresorowi.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!