INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:20 | niedziela | 26.03.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Derek Chauvin uznany za winnego! Były policjant został wyprowadzony z sądu w kajdankach

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

26 marca

Śmierć prawie przed ołtarzem

Tragiczna pomyłka? Ofiara intrygi? Różnicy poglądów? Osiemdziesiąt lat temu w kościelnej kruchcie wileńskiego kościoła zginął Czesław Ancerewicz. Większość urodzonych po wojnie Polaków całkowicie pomija jeden...

Koniecznie przeczytaj

W Stanach Zjednoczonych dobiega końca sprawa Dereka Chauvina, byłego policjanta oskarżonego o zabicie czarnoskórego George’a Floyda w ubiegłym roku.

Śmierć Floyda podczas policyjnego zatrzymania rozpętała w Stanach Zjednoczonych bezprecedensową od lat falę zamieszek, przemocy na ulicach i protestów społecznych. Powszechnie oskarżano amerykańską policję o stosowanie nadmiernej przemocy wobec przedstawicieli mniejszości etnicznych i rasowych.

- reklama -

Chauvin został uznany za winnego morderstwa drugiego stopnia, czyli że nie działał z chęcią zamordowania Floyda. Z sądu został jednak wyprowadzony w kajdankach i na wyrok będzie oczekiwał w areszcie. Nie będzie mógł wyjść za kaucją.

Tim Walz, gubernator Minnesoty, uznał werdykt za „ważny krok naprzód na rzecz sprawiedliwości”. Sama sprawa postrzegana była przez amerykańską opinię publiczna jako sąd nas sposobem w jakim policja traktuje czarnoskórych i mniejszości etniczne.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Arkansas na drodze do normalności

Kolejny stan USA wprowadza prawo chroniące dzieci i młodzież przed szaleństwem ideologii LGBT. Na szczęście dla Amerykanów, kwestie te...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx