INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:02 | niedziela | 25.02.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Derek Chauvin uznany za winnego! Były policjant został wyprowadzony z sądu w kajdankach

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

25 lutego

Ach, co to był za ślub!

10-11 lutego 1920 Na samym wybrzeżu na pięknie wybudowanym postumencie drewnianym stał stary strażnik polskiego morza – kaszubski rybak, w stroju rybackim z wiosłem na...

Koniecznie przeczytaj

W Stanach Zjednoczonych dobiega końca sprawa Dereka Chauvina, byłego policjanta oskarżonego o zabicie czarnoskórego George’a Floyda w ubiegłym roku.

Śmierć Floyda podczas policyjnego zatrzymania rozpętała w Stanach Zjednoczonych bezprecedensową od lat falę zamieszek, przemocy na ulicach i protestów społecznych. Powszechnie oskarżano amerykańską policję o stosowanie nadmiernej przemocy wobec przedstawicieli mniejszości etnicznych i rasowych.

- reklama -

Chauvin został uznany za winnego morderstwa drugiego stopnia, czyli że nie działał z chęcią zamordowania Floyda. Z sądu został jednak wyprowadzony w kajdankach i na wyrok będzie oczekiwał w areszcie. Nie będzie mógł wyjść za kaucją.

Tim Walz, gubernator Minnesoty, uznał werdykt za „ważny krok naprzód na rzecz sprawiedliwości”. Sama sprawa postrzegana była przez amerykańską opinię publiczna jako sąd nas sposobem w jakim policja traktuje czarnoskórych i mniejszości etniczne.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Ukraina z Niemcami rządzą polskimi granicami

Ukraina z Komisją Europejską dogaduje się w sprawie... zakazu blokowania w Polsce dróg dojazdowych do granicy, a minister rolnictwa...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx