INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:05 | czwartek | 29.09.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Bruksela przypomina – zimno konserwuje…

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 września

Najlepsza polska opera

28 września 1865 r. Ognisty mazur i aria o starym zegarze. Ale nie tylko to stanowi o sukcesie najlepszej polskiej opery. Była nośnikiem patriotyzmu. I...

Koniecznie przeczytaj

W kultowym  „Misiu” Polakom „serce” przypominało „piechotą zdrowiej”. W Unii Breton przypomina „zimno konserwuje”.

Są już nowe zalecenia na jesień i zimę Unii. Przekazał je unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton. Jego zalecenie to ograniczenie ogrzewania zimą o 2-3 stopnie w ramach oszczędzania energii. Ponieważ na razie w Europie panują upały, na dzień dziejszy zalecił oszczędzanie klimatyzacji.

- reklama -

„Usilnie radzę wszystkim moim francuskim rodakom i naszym współobywatelom europejskim, którzy włączają klimatyzator latem tego roku, aby nie ustawiali go zbyt wysoko, a zimą obniżyli ogrzewanie o dwa-trzy stopnie”, zaapelował Breton w wywiadzie dla stacji BFM Business.

Wszystko to jest zgodne z wcześniejszymi zaleceniami Komisji Europejskiej do zmniejszenia zużycia energii o 15 proc. do 31 marca 2023 roku w porównaniu ze średnią zużycia w ciągu ostatnich pięciu lat.

„Zaproponowaliśmy te liczby, ponieważ znamy historię. W Japonii, kiedy doszło do katastrofy w Fukushimie, […] Japończycy postanowili na chwilę zamrozić pracę swoich elektrowni jądrowych. (…). Zdecydowano wówczas, aby zmniejszyć zużycie energii w gospodarstwach domowych o 15 proc. Polegało to na obniżeniu temperatury o 2-3 stopnie w okresie zimowym” – opowiadał Breton. Uważa on, że to zadanie jest „wykonalne, ale trzeba być zdyscyplinowanym”.

- reklama -

Jasne… Najlepiej w ogóle wyłączyć ogrzewanie. A może od razu niech pan Breton uda się do Korei Północnej na korepetycje do Kima. Ten to dopiero umie nauczyć mieszkańców swego państwa „oszczędzania energii” – centralne ogrzewanie praktycznie nie istnieje i nie działa nawet przy dwudziestostopniowych mrozach, dla oszczędzania energii oświetlane są tylko pomniki „ukochanych przywódców”. Ciekawe, czy doczekamy czasów, gdy „dla planety” rozgrzewane i oświetlane będą tylko rezydencje komisarzy. Oczywiście z troski o nasze życie. W końcu mieszkańcy Syberii mówią, że nic tak nie konserwuje, jak zimno. Tak więc podziękujmy Bretonowi. W „Misiu” Polakom „serce” przypominało „piechotą zdrowiej”. W Unii Breton przypomina „zimno konserwuje”.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
grom52
18.08.2022 21:13

Kiss our … …hole.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Ruski agent czy pożyteczny idiota? 

Radek Sikorski od lat pała miłością do dwóch tradycyjnych wrogów Polski: Rosji i Niemiec. Po jego ostatnim twitterowym komentarzu...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx