INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

14:47 | poniedziałek | 20.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

„Gazeta Wyborcza” cenzuruje sama siebie?

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

W 2009 roku „Wyborcza” cytowała Radka Sikorskiego gotowego przyjmować Rosję do NATO. Dziś najwyraźniej próbuje usunąć tamten tekst. Już nie jest z siebie dumna?

Podobno w Internecie nic nie ginie. Najwyraźniej „Gazeta Wyborcza” chciałaby, żeby było inaczej. Minister Paweł Jabłoński zwrócił uwagę, że tekst opublikowany na łamach „Gazety Wyborczej”, w którym Radosław Sikorski, jeszcze jako minister spraw zagranicznych stwierdził, że Rosja mogłaby w przyszłości być członkiem NATO, zniknął ze strony wyborcza.pl.

- reklama -

Jeszcze kilka lat temu, Radek Sikorski sprawiał wrażenie wręcz zafascynowanego Rosją. Jako minister spraw zagranicznych posunął się do tego, że kilkakrotnie przekonywał, iż Rosja – oczywiście po spełnieniu pewnych warunków – mogłaby zostać przyjęta do NATO. Sikorski podkreślał, że aby dostąpić przyjęcia do Paktu Północnoatlantyckiego,  Rosja powinna być krajem demokratycznym, gotowym do współpracy i „obliczalnym”. Dokładnie w tym samym czasie cały Zachód rozpływał się w zachwytach nad Putinem i jego dążeniami do demokratyzacji Rosji.

O Rosji w Sojuszu Północnoatlantyckim Sikorski mówił także w marcu 2009 r., czyli już po jej zbrodniczym ataku na Gruzję, a opinię ówczesnego wiceministra przedstawili  w „Gazecie Wyborczej” Małgorzata Gołota i Paweł Wroński. Obecny wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński zwrócił jednak uwagę, że tekst… zniknął.

„Ciekawa sprawa, wygląda że @gazeta_wyborcza naprawdę skasowała z archiwum tekst M.Gołoty i P.Wrońskiego o tym jak R.Sikorski zapraszał Rosję do sojuszu… Co państwo na to @MalgosiaGolota @PawelWronskigw? Swoją drogą – w „GW” tacy światowi, a nie slyszeli o „efekcie Streisand”?” – napisał na Twitterze polityk PiS.

- reklama -

Cóż, być może pora zachować sobie inne teksty „Wyborczej”. Trochę ich było. Ciekawe, kiedy „Wyborcza” zacznie np. udawać, że nie publikowała „Listu Putina do Polaków” albo zacznie usuwać co ciekawsze wypowiedzi swego naczelnego i czołowych dziennikarzy? Parafrazując „klasyka” – śpieszcie się z archwizowaniem tekstów „Wyborczej

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
grom52
17.09.2022 18:56

Oni już od dawna żyją w “1984 Orwella”

jack.
18.09.2022 20:33

PIS,PIS i jeszcze raz PIS,ostatnia nadzieja dla Polski,

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Tylko jego brakowało!

Rosja to jednak stan umysłu. Odbudowując imperialną potęgę postanowiła odwołać się do swego najbardziej znanego przywódcy - Józefa Wissarionowicza....

Przeczytaj jeszcze to!

2
0
Podziel się z nami swoją opiniąx