INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:00 | poniedziałek | 23.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Poseł Fideszu po 111 dniach wyszedł ze szpitala! Nie ma wątpliwości, że kontaktował się w tym czasie z Panem Bogiem

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 maja

Świątynia sztuki zamiast świątyni Ducha Świętego  

Poniedziałek, 23 maja 1892 r. Zbudowany jeszcze w średniowieczu kościół u progu XX w. musiał ustąpić miejsca świątyni sztuki. Człowiekiem, który się z tym nie...

Koniecznie przeczytaj

Poseł rządzącej na Węgrzech partii Fidesz Gabor Banyai, który przez 111 dni walczył z koronawirusem w szpitalu i dwukrotnie był reanimowany, zakończył hospitalizację i przechodzi obecnie rekonwalescencję.

Banyai został podłączony do respiratora w Kiskunhalas na południu Węgier 24 lutego, gdy był w stanie śpiączki farmakologicznej. 13 marca z powodu zakażenia bakteryjnego przetransportowano go do szpitala w Segedynie, gdzie dwukrotnie stanęło mu serce i musiał być reanimowany.

- reklama -

„Praktycznie zmarniały mi mięśnie, schudłem prawie 30 kilo, na ciele mam pełno śladów po ukłuciach i niestety także odleżyny. Potrzebuję dużo pomocy przy wykonywaniu codziennych czynności, np. przy wstawaniu, ale żyję” – powiedział w wywiadzie dla portalu Halasmedia.hu poseł, który chodzi obecnie przy pomocy balkonika.

Banyai nie ma wątpliwości, że kontaktował się w tym czasie z Panem Bogiem. „Głos mi powiedział, że wszystko jest gotowe i mam swoje miejsce w wieczności, mogę się na przykład spotkać ze swoim tatą, ale zostawił mi też wybór. Powiedział, że jeśli czuję, że jeszcze mam coś do zrobienia, mogę zostać” – opowiedział Banyai.

Dodał, że bardzo trudny był dla niego także okres po przebudzeniu, gdy zobaczył ubranych ludzi, ale nie wiedział, gdzie jest. „Nie mogłem mówić, chociaż chciałem wypowiedzieć myśli czy prośby. Nie ruszałem żadną częścią ciała, nie czułem kończyn. Byłem zdrową na umyśle, ale niezdolną do komunikowania się istotą” – powiedział.

- reklama -

Poseł przechodzi obecnie w Balatonfuered rehabilitację, która potrwa do początku sierpnia.

Również we wtorek poinformowano, że po długiej, kilkumiesięcznej walce z koronawirusem zmarł 31-letni poseł opozycyjnej partii Momentum Szilard Dalnoki.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Nie będzie łyżwiarskich zawodów w Rosji

Rosja została wykluczona z zawodów łyżwiarskich. Teraz się dziwi i zapowiada poprzez swoich sportowców, że świat na kolanach będzie...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x