INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:00 | poniedziałek | 23.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Mocne słowa amerykańskich senatorów: Sprawa TVN podcina sojusz z Polską

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 maja

Świątynia sztuki zamiast świątyni Ducha Świętego  

Poniedziałek, 23 maja 1892 r. Zbudowany jeszcze w średniowieczu kościół u progu XX w. musiał ustąpić miejsca świątyni sztuki. Człowiekiem, który się z tym nie...

Koniecznie przeczytaj

Grupa wpływowych amerykańskich kongresmenów wydała niezwykle mocne oświadczenie w sprawie „lex TVN”. Tak popularnie nazywa się kontrowersyjną nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji.

– Polski rząd kontynuuje proces ograniczania demokracji, ostatnio starając się osłabić nieza-leżne media i podcinając pozycję jednego z najpoważniejszych inwestorów amerykańskich w kraju – piszą w swoim oświadczeniu amerykańscy senatorowie.

- reklama -

– Jako grupa senatorów tak z Partii Republikańskiej jak i Demokratycznej, chcemy jasno po-wiedzieć polskiego rządowi, że śledzimy z wielką uwagą ten proces. Przyglądamy się w szczególności ustawodawstwu, które jest debatowane w polskim parlamencie i które, jeśli zostanie zatwierdzone i wprowadzone do prawodawstwa, będzie oznaczało dyskryminację przeciw firmom pochodzącym z krajów spoza Unii i najpewniej wymusi wycofanie się z Polski kluczowego amerykańskiego inwestora zatrudniającego kilka tysięcy pracowników – przekonują.

– Decyzja, która wprowadzałyby w życie te przepisy mogłyby mieć negatywne skutki dla na-szych stosunków w dziedzinie bezpieczeństwa, biznesów i handlu. Apelujemy do polskich władz aby wstrzymały się przed podjęciem działań, które miałyby wpływ na nasze dwu-stronne relacje – piszą senatorowie.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Lekarz żądający prawdy o pandemii uniewinniony w covidowym procesie! 

Przez ostatnie dwa lata lekarza, którzy podważali medialny przekaz o covidzie i domagali się rzetelnej debaty i informowania społeczeństwa...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x