INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

01:39 | niedziela | 04.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Żona czy siostra? Rywalizacja o schedę po północnokoreańskim dyktatorze [VIDEO]

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

4 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Niejasne informacje o stanie zdrowia Kim Dzong Una wywołują spekulacje światowych mediów na temat walki o następstwo. Według nich w walce o przywództwo rodziny Kimów liczą się żona i siostra północnokoreańskiego dyktatora.

„The New York Post” opublikował dynastyczną analizę rodziny Kimów. Według amerykańskiego dziennika, w przypadku śmierci północnokoreańskiego dyktatora szansę na objęcie przywództwa klanu, a więc w Pjongjangu mają dwie kobiety.

Pierwszą pretendentką jest żona dyktatora Ri Sol Ju. Jeśli potwierdzą się informacje o złym stanie zdrowia Kim Dzong Una żona może zostać regentką Korei Północnej. Ze źródeł południowokoreańskiego wywiadu wynika, że para doczekała się męskiego potomka, który przedłuży dynastię.

- reklama -

Młody wiek „następcy tronu” może jednak doprowadzić do pałacowego spisku. Do schedy po bracie szykuje się także „żelazna dama reżimu” Kim Jo Dzong. Ze względu na ogromne wpływy w rodzinie zwana jest „północnokoreańską Iwanką”.

Według służb wywiadowczych Seulu, taki wariant jest tym bardziej prawdopodobny, że zgromadzenie 100 najważniejszych rodzin stanowiących od lat podporę reżimu ogłosiło siostrę dyktatora „liderem nr 2”.

Natomiast dużo mniej wiadomo o żonie Kim Dzong Una. Pewne jest tylko, że urodziła się w Pjongjangu, wywodzi się z północnokoreańskiej elity władzy i studiowała muzykę w Chinach.

- reklama -

Wiadomo także, że Rio Sol Ju to pseudonim, a prawdziwe imię reżim utrzymuje w tajemnicy. Żona dyktatora nie jest osobą publiczną i prowadzi cichy, choć niezwykle luksusowy tryb życia.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx