INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

21:32 | sobota | 21.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Antysemickie incydenty w Australii! Wszystko przez imprezę zorganizowaną w lockdownie

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

21 maja

To był mecz! 

Niedziela, 21 maja 1961 r. Każdy mecz Polski ze Związkiem Radzieckim to nie był mecz. To była „wojna”! Każde zwycięstwo smakowało po tysiąckroć. Tak było...

Koniecznie przeczytaj

Opublikowane w internecie nagranie z żydowskiego przyjęcia zaręczynowego w Melbourne, niezgodnego z obowiązującymi w tym australijskim mieście surowymi restrykcjami koronawirusowymi, wywołało “wylew antysemickiej retoryki” – poinformował w poniedziałek “Times of Israel”.

“To był straszny dzień dla społeczności żydowskiej” – powiedział Dwir Abramowicz, przewodniczący australijskiej Komisji Przeciw Zniesławieniom, dodając, że w mediach społecznościowych ostatnio pojawiły się tysiące antysemickich uwag.

- reklama -

Abramowicz opublikował na Facebooku zrzut ekranu z komentarzem pracownicy jednego ze szpitali w Melbourne. Stwierdziła ona, że Żydów, którzy złamali obostrzenia, należy umieścić w “komorze gazowej”.

Członkowie społeczności żydowskiej skontaktowali się z placówką, aby złożyć skargę. “Te komentarze nie odzwierciedlają (opinii) Royal Melbourne Hospital ani naszych wartości” – napisano w odpowiedzi. “Rozumiemy, że taki język może powodować niepokój wśród członków społeczności i pracujemy nad naprawą tej sytuacji” – oznajmił szpital.

Abramowicz opublikował również nagrania antysemickich wiadomości, które pozostawiono na telefonach w lokalnej synagodze i instytucie żydowskim. Zostały one zgłoszone policji.

- reklama -

“Dżin antysemityzmu wyszedł z lampy. Wszystkie te mroczne wpływy, które są pod powierzchnią, wyszły na jaw. To naprawdę przerażające” – powiedział Abramowicz.

“To wydarzenie dało ludziom licencję na wyrażanie obrzydliwych poglądów antysemickich” – stwierdził. “Ludzie używają tego jako pretekstu do robienia kozła ofiarnego z Żydów (….) jakby lockdown był spowodowany przez Żydów. Wzmocnił antysemickie mity, że Żydom nie można ufać” – ocenił.

Abramowicz powiedział także, że nie wie o przypadkach fizycznej przemocy wobec Żydów.

- reklama -

O przyjęciu zaręczynowym wspomniał również premier stanu Wiktoria Dan Andrews podczas konferencji prasowej, na której zapowiedział dalsze zaostrzenie restrykcji, w tym godzinę policyjną. Potwierdził, że wśród uczestników wydarzenia były osoby zakażone koronawirusem.

Na nagraniu, które opublikowano w internecie, widać pana młodego przemawiającego w zatłoczonym pomieszczeniu, w którym goście nie mają na twarzach maseczek. Według mediów w przyjęciu brało udział 68 osób. (PAP)

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Włochy planują dla Ukrainy nową Jałtę

Na Ukrainie leje się krew, a świat zamiast zakończyć wojnę stanowczymi decyzjami wobec Rosji, planuje drugą Jałtę. W roli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x