INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

20:19 | sobota | 21.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Włosi protestują przeciw ustawie o homotransfobii!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

21 maja

To był mecz! 

Niedziela, 21 maja 1961 r. Każdy mecz Polski ze Związkiem Radzieckim to nie był mecz. To była „wojna”! Każde zwycięstwo smakowało po tysiąckroć. Tak było...

Koniecznie przeczytaj

W 32 włoskich miastach odbywały się manifestacje przeciwko projektowi ustawy o tzw. homotransfobii.

Według jej założeń, za stosowanie lub podżeganie do przemocy, będzie groziła kara do 6 lat więzienia. Za dyskryminacje LGBT – do półtora roku więzienia. Będzie istniała też możliwość nałożenia dodatkowych kar, wśród których wymienia się: odebranie prawa jazdy i paszportu, zakaz wychodzenia z domu po pewnej godzinie, nakaz odbycia prac społecznych na rzecz organizacji gejowskich.

- reklama -

Projekt przygotowały i forsuje lewicowo-populistyczny rząd włoski pod hasłem „prawa przeciwko homotransfobii”.

Niedzielne protesty zorganizowały środowiska skupione wokół organizacji prorodzinnych, przy współpracy z niektórymi wspólnotami protestanckimi.

Przeciw projektowi, w czerwcu br., wypowiedzieli się biskupi katoliccy. Manifestacje przebiegały pod hasłem: „Pozostańmy wolni”. Według krytyków, autorzy projektu chcą ograniczyć społeczeństwu możliwość sprzeciwu wobec np. małżeństw jednopłciowych, adoptowaniem przez nie dzieci, czy demoralizacji dzieci w szkołach w duchu ideologii gender. Jej skutkiem byłoby również zablokowanie prawa do odmowy wykonywania konkretnych usług środowiskom LGBT.

- reklama -

Podkreśla się, że według niektórych prawników, seminaria nie będą mogły relegować studentów ze skłonnościami homoseksualnymi.

Źródło: vaticannews.va/pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Włochy planują dla Ukrainy nową Jałtę

Na Ukrainie leje się krew, a świat zamiast zakończyć wojnę stanowczymi decyzjami wobec Rosji, planuje drugą Jałtę. W roli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x